respublika.lt

Karantinas keičia verslo kryptis

Vieni siuva kaukes, kiti veža maistą. Net agurkai keliauja į paštomatus!

(0)
Publikuota: 2020 balandžio 07 15:10:44, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 7 nuotr.
Lietuvos įmonėje gaminamos apsauginės kaukės. „OYSTER&Co“ nuotr.

Karantino metu veiklos vykdyti negali įvairios įmonės. Dalis jų paskelbė prastovas, kai kurios atsisveikino su darbuotojais. Tačiau yra ir tokių, kurios surado kitų būdų išgyventi - prisitaikydamos prie karantino, pakeitė savo veiklą.



Štai iki šiol darbo drabužius siuvusi įmonė „OYSTER & Co“ pastarąsias dvi savaites siuva tik apsaugines kaukes ir vienkartinius apsauginius kombinezonus. Įmonės atstovė Signė Straubergaitė „Vakaro žinioms“ pasakojo, kad idėja persiorientuoti kilo dėl paklausos. Prasidėjus karantinui, įmonę užplūdo užklausos dėl apsauginių kaukių gamybos. „Kaukės nėra mūsų specifika. Tačiau tai paskatino laikinai perorientuoti veiklą. Daugiausiai užklausų gavome iš įvairias viešąsias paslaugas teikiančių įmonių, taip pat privataus sektoriaus. Kreipiasi odontologijos, socialinių paslaugų sričių atstovai“, - „Vakaro žinioms“ sakė įmonės atstovė.

Atrodo, sprendimas buvo priimtas laiku. Įmonė didelę dalį savo produkcijos eksportuoja į Vokietiją, tad pandemijai pasiekus ir tą šalį, sumažėjo užsakymų. S.Straubergaitė sako, kad keičiant veiklą daug tam ruoštis nereikėjo: „Viskas vyko labai greitai, nes tokia buvo situacija. Matėme didžiulį poreikį, nebuvo, kada laukti.

Mūsų įmonėje dirba profesionalios siuvėjos. Kaukės yra gana paprastas produktas, tad išanalizavome jų specifiką, aptarėm, kaip reikės dirbti ir visos sėdom prie darbo. Kolektyvas draugiškas, džiaugiasi, kad turi darbo, nebuvo nepatenkintų dėl pasikeitusių užduočių.

Didžiausiu iššūkiu tapo internetinės parduotuvės administravimas ir užsakymų valdymas. Tai buvo mums nauja sritis, kur reikėjo nukreipti daugiau pajėgumų.“

Vos paskelbus apie internetinę prekybą, užsakymų skaičius viršijo visus įmonės lūkesčius. Teko ieškoti ir privačių siuvėjų pagalbos. „OYSTER & Co“ atstovė svarsto, kad dar kelias savaites, kol bus klientų poreikis, kaukes jie tikrai sius. Tai vienkartinės kaukės, skirtos apsaugoti aplinkinius nuo iškvepiamo oro. Viena tokia kaukė kainuoja 0,60 euro. Dabar už tokią kainą gana sudėtinga įsigyti panašios apsaugos. Tačiau S.Straubergaitė sako, kad pelnytis iš pasaulį užklupusios nelaimės jie neketina. „Iš šiandienos situacijos nenorime pasipelnyti ar tapti milijonieriais. Mes savo vardą siekiame užsitarnauti kokybiškais produktais.

Džiaugiamės, kad priėmę sprendimą gaminti kaukes galėjome išvengti finansinių nuostolių, kuriuos būtume patyrę dėl užsienio klientų užsakymų sumažėjimo. Matydami, kaip kitos įmonės skelbia prastovas, didžiausia pergalė mums yra tai, kad galime išlaikyti savo darbuotojus ir jie neliko be darbo“, - sakė S.Straubergaitė.

Nuo statybos prekių prie maisto

Karantino metu galima prekiauti maisto produktais ir paklausa yra smarkiai išaugusi. Tad neseniai didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ paskelbė, kad savo prekių asortimentą papildė maisto produktais.

Prekyba maisto produktais pradedama Vilniuje, prekybos centre „Banginis“ įsikūrusioje „Senukų“ parduotuvėje.

Asortimente klientai gali rinktis iš daugiau kaip 2000 skirtingų maisto prekių pavadinimų, o kartu su maisto produktais ir pavasario sezonu reikalingų sodo-daržo prekių, būtiniausių mechaninių ir elektrinių įrankių meistrams bei sodininkams, pagrindinių namų apyvokos, automobilių ir gyvūnų priežiūros prekių.

Agurkai į paštomatus


Itin daug darbo pastaruoju metu turi įmonės, teikiančios maisto pristatymą į namus. Pastaruoju metu net turgaus prekeiviai ir ūkininkai siūlo galimybę užsisakyti jų produkcijos, o prekes išvežioja patys pardavėjai.

Į prekių pristatymą persiorientavo ir UAB „Agrošiltnamiai“. Ekologiškus agurkus ir pomidorus prekybos tinklams ir užsieniui tiekianti kompanija ryžosi atidaryti interneto parduotuvę „Daržovija“ ir pasiūlyti klientams šviežiai skintų daržovių pristatymą. Pavyzdžiui, į paštomatą ar per kurjerį.

UAB „Agrošiltnamiai“ direktorius Paulius Andriejavas neslepia, kad tokius pasikeitimus padiktavo smarkiai nukritę pardavimai: „Per savaitę nuskiname apie 50 tonų agurkų. Kol kas per savaitę internetu pavyksta parduoti apie vieną toną. Tad pardavimai yra žymiai sumažėję. Kaina per pastaruosius penkerius metus sumažėjusi kelis kartus, paklausa - taip pat. O sąnaudos išaugo. Kiekvieną dieną papildomai dezinfekuojame patalpas, transporto priemones. Darbuotojus aprūpiname saugos priemonėmis. Skaidome darbo laiką, kad darbuotojai kuo mažiau laiko leistų vienoje patalpoje. Kol kas stengiamės išlaikyti visus savo darbuotojus ir nemažiname jiems atlyginimų. Ieškome vidinių resursų ir kitų sprendimų.“

P.Andriejavas sako manantis, kad sunkiausi laikai Lietuvos verslui - dar ateityje. „Pasibaigus karantinui ir toliau prekiausime daržovėmis internetu, nes matome, kad poreikis yra.

Per ilgą laiką veiklai buvo skirtos didžiulės investicijos: įrengėme vieną moderniausių šiltnamių kompleksų, kuriame daržoves auginame ekologiškai ir pritaikydami moderniausias technologijas. Kardinaliai keisti veiklos negalime. Manau, dabartinė situacija atsilieps visam sektoriui“, - sako įmonės vadovas.

Vietoj keleivių - maisto produktai


Štai dar neseniai taksi paslaugą teikusi įmonė „A2b“ dėl karantino taip pat suskubo keisti veiklą. Jau daugiau kaip savaitę įmonė pristato maistą į namus. Kaip „Vakaro žinioms“ pasakojo įmonės direktorius Tomas Peleckis, mintis nukreipti pajėgumus į kitą sektorių kilo labai greitai: „jau šią vasarą planavome įeiti ir į maisto pristatymo į namus ir biurus sektorių - tam jau ruošėmės kelis mėnesius. Nusprendus taikyti karantiną pastebėjome, jog pajamos iš pagrindinės veiklos nukrito 90 proc. Supratome, jog, siekiant išsaugoti darbo vietas, turime veikti itin greitai ir geriausias sprendimas buvo nedelsiant paleisti veikti elektroninę maisto ir buitinių prekių parduotuvę Vilniaus mieste. Nors tai daryti planavome tik rugpjūčio mėnesį“.

T.Peleckis pasakoja, kad susidomėjimas teikiama paslauga juos nustebino. Pirmosiomis dienomis dėl didžiulio klientų srauto pristatymai netgi vėlavo. „Šiuo metu jau susitvarkėme su srautais, pradedame suprasti žmonių apsipirkimo įpročius, tad nesklandumų mažėja“, - sako įmonės vadovas.

Taksi paslaugas teikiančios įmonės pajamos tiesiogiai susijusios su turistų srautais. Paskelbus karantiną, turistų neliko, viešbučiai užsidarė, konferencijos buvo atšauktos, o vilniečiai pradėjo dirbti iš namų ir šiuo metu nevyksta į verslo susitikimus. Tad kol kas pagrindinis įmonės tikslas - išsaugoti darbo vietas ir kiek įmanoma išvengti nuostolių. T.Peleckis neslepia, kad pasibaigus karantinui ketinama tęsti abi veiklas - tiek taksi, tiek maisto pristatymo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s