Kam mokėti pigiau, jei valstybė nori mokėti daug?nuotraukos

2019 rugsėjo mėn. 11 d. 16:56:51 Perskaitė 356

Sena tiesa: bet kuri valstybė, galėdama ką nors padaryti brangiai, niekada nedaro pigiai.

 

Pavasarį Vilniaus valdžia pažadėjo vilniečiams įrengti tunelius po geležinkeliu. Dar šiais metais, anot savivaldybės, bus pradėti statybos darbai įrengiant pirmąjį pėsčiųjų tunelį po geležinkeliu Iešmininkų gatvėje.

Paskui bus imtasi ir perėjos tarp Aukštųjų ir Žemųjų Panerių vietoj garsaus Vilniuje ir aplinkiniuose kraštuose lietaus kanalizacijos vamzdžio. Darbus žadama pradėti po Naujųjų metų, žiemą - jei tiesmukiškai suprastume „kitų metų pradžioje“.

Pastatyti tunelį gyventojams, kurie dabar vaikšto vamzdžiu, jau seniai siūlėsi verslininkas Juozas Zykus. Jo siūloma Valkininkų ir Palionių gatvių jungtis būtų atrodžiusi taip:

Tunelio, skirto pėstiesiems, dviratininkams ir automobiliams, ilgis - 40 m, plotis - 9 m. Kaina - 1 mln. eurų.

Verslininkas neprieštarauja tokia jungtimi sujungti kitas, ne šias, abipus geležinkelio esančias gatves - jei kiti variantai pasirodytų tinkamesni.

Dar daugiau: jis siūlo leisti statyti nebūtinai jam. Jis prašo savivaldybės paskelbti konkursą tokiai jungčiai įrengti - gal kitų vizijos bus ir gražesnės, ir pigesnės. Tegu stato tas, kurio projektas patraukliausias - tik tegu žmonės vaikšto oriai, saugiai ir patogiai.

Savivaldybė nelinkusi tokiais objektais dalintis su žmonėmis „iš šalies“. Jos įmonė dar 2014-aisiais parengė savo pėsčiųjų perėjos per geležinkelį Zuikių gatvėje projektinius pasiūlymus.Savivaldybė pasirinko ilgesnio (110 m), tačiau gerokai siauresnio, tik pėstiesiems skirto, tunelio variantą. Kaina, 2014-aisiais pateikta litais, taip pat kur kas įspūdingesnė - 7 823 200 (apie 2,2 mln. eurų).

Pridėjus pėsčiųjų takus, numatomus želdynus, akmens gabionus ir kitus pagražinimus bei papaišymus, ši suma ūgteli iki pustrečio milijono. Įdomu viena: ar tai - geriausio varianto kaina?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net