Gudrybė nuėjo vėjais - valstybei grįš 300 tūkst. eurųnuotraukos

2020 spalio 30 06:10:25 Perskaitė 969

Trims vėjo jėgainių eksploatacija užsiimančioms bendrovėms apgauti valstybės nepavyko. Už tai jos šalies biudžetą papildys beveik trečdaliu milijono eurų.

 

Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą. Juo iš vėjo jėgainių eksploatacija užsiimančių bendrovių KJ 220, „PPR Investicijos" ir PHE LT priteistas valstybei padarytos 304 500 eurų turtinės žalos atlyginimas bei 5 procentų procesinės palūkanos.

Viešąjį interesą gynusiems prokurorams pavyko užkirsti kelią šioms bendrovėms neteisėtai pasinaudoti valstybės skiriama parama, be superkamos vėjo jėgainių pagaminamos elektros energijos kilovatvalandės kainos, papildomai dar gaunant ir valstybės mokamą priedą (VIAP).

Viešajame konkurse dalyvavusios ir viešąjį aukcioną laimėjusios įmonės įsipareigojo pastatyti naujas vėjo jėgaines, tokiu būdu prisidėdamos prie Europos Sąjungos ir valstybės vykdomos atsinaujinančių energetikos išteklių gamybos skatinimo politikos. Tačiau teismas pripažino, jog jos veikė nesąžiningai. Naujų vėjo jėgainių nepastatė, o pasinaudojo jau pastatytomis ir daugiau nei penkerius metus veikiančiomis vėjo jėgainėmis. Pastarųjų statybai jau buvo skirta ir panaudota valstybės teikiama ES parama kaimo vietovėms.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net