„Grigeo“ prašo leisti ir toliau žymėti produkciją „Ecolabel“ ženklunuotraukos

2020 sausio mėn. 14 d. 16:12:40 Perskaitė 849

AB „Grigeo“ antradienį kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą, prašydama leisti ir toliau žymėti Grigiškėse gaminamą produkciją Europos Sąjungos (ES) ekologiniu ženklu „Ecolabel“.

 

Pagal pranešimą, Aplinkos apsaugos agentūrai pateiktame rašte buvo nurodoma, kad ES ekologinis ženklas suteiktas išskirtinai AB „Grigeo“ ir būtent šios įmonės gaminamiems produktams (minkštajam popieriui ir jo gaminiams), o „Grigeo Klaipėda“ yra atskiras juridinis asmuo, veikiantis Klaipėdoje.

„Suprantame, jog įvykiai Klaipėdoje yra labai reikšmingi ir svarbūs tiek gamtai, tiek visuomenei. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad Grigiškėse įsikūrusi AB „Grigeo“ nėra tiesiogiai susijusi su viešai pateikiamais kaltinimais. Agentūros prašome atsižvelgti į pateiktas aplinkybes ir nestabdyti ženklo naudojimo. Ženklinimo stabdymo atveju AB „Grigeo“ neišvengiamai patirs finansinius nuostolius“, – teigė AB „Grigeo“ vadovas Tomas Jozonis.

Grigiškėse esančiame AB „Grigeo“ fabrike gaminamas švaros ir higienos popierius – nosinaitės, popieriniai rankšluosčiai, valomasis ir tualetinis popierius. Tuo metu „Grigeo Klaipėda“ negamina ir niekada negamino minkštojo popieriaus ir jo gaminių. AB „Grigeo Klaipėda“ gamina žaliavą gofruotojo kartono gamybai (testlainerį ir fliutingą) bei korinį užpildą.

„AB „Grigeo“ ir jos produkcija, kaip anksčiau, atitinka ES ekologinio ženklo kriterijus ir reikalavimus, įmonė nepažeidė ženklo naudojimo sąlygų. Mūsų nuomone, įvykiai Klaipėdoje neturėtų daryti įtakos AB „Grigeo“ ES ekologinio ženklo pažymėjimo galiojimui“, – sakė T. Jozonis.

Pasak „Grigeo“ vadovo, įmonė yra pasirengusi suteikti visą būtiną informaciją ir bendradarbiauti su Aplinkos apsaugos agentūra, jai atliekant minkštojo popieriaus produktų, kuriems suteiktas ES ekologinis ženklas, atitikimo kriterijus patikrą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net