Energetikos ministerija dėl „Ignitis" kreipėsi į VERTnuotraukos (5)

2020 rugsėjo 15 17:08:47 Perskaitė 2186

Energetikos ministerija kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT) prašydama įvertinti, ar „Ignitis", kaip visuomeninis tiekėjas ir nepriklausomas tiekėjas, nepiktnaudžiauja savo padėtimi siųsdamas informaciją apie nepriklausomo elektros energijos tiekimo pasiūlymus.

 

Energetikos ministeriją pastaruoju metu pasiekė pasikartojantys elektros energijos vartotojų nusiskundimai dėl „Ignitis" veiksmų. Anot ministerijos, vartotojai skundžiasi „Ignitis", kaip bendrovės, vykdančios elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą, siunčiamais nepriklausomo elektros energijos tiekimo pasiūlymais, nors šie vartotojai nėra patekę į pirmąjį dereguliavimo etapą.

Nusiskundimuose taip pat pažymima, kad šie vartotojai nėra davę sutikimo, kad jų duomenys būtų perduoti nepriklausomiems tiekėjams, todėl keliamas klausimas, kokiu būdu ir kokiu pagrindu „Ignitis" įgijo ir naudojasi šiais asmeniniais vartotojų duomenis.

„Ignitis" atstovas Lukas Zadarackas teigė, kad laiškus gavo tik tie klientai, kurie yra davę sutikimą dėl tiesioginės rinkodaros.

„Ignitis", kaip nepriklausomo tiekėjo, pasiūlymus apie egzistuojančius planus gavo tik tie klientai, kurie buvo užsisakę mūsų bendrovės naujienlaiškius, kuriuose informuojame apie būsimus pokyčius elektros rinkoje arba buvo pateikę tiesioginės rinkodaros sutikimus.

Siekdami dar didesnio aiškumo klientams bei atsižvelgdami į jų pastebėjimus, nuo šiol siunčiamuose laiškuose gyventojams pažymime, kad klientas laišką gavo, nes yra suteikęs tiesioginės rinkodaros sutikimą. Taip pat pažymime, kad iki šių metų gruodžio 10 dienos nepriklausomą elektros tiekėją privalo pasirinkti tik ne mažiau kaip 5000 kWh per metus suvartojantys privatūs klientai", - Eltai teigė L. Zadarackas.

„Klientai, suvartojantys mažiau nei 5000 kWh per metus, turi teisę pasirinkti nepriklausomą tiekėją, tačiau neprivalo to padaryti iki gruodžio 10 dienos", - pridūrė „Ignitis" atstovas.

Perėjimas nuo reguliuojamos prie konkurencinės elektros tiekimo bus įgyvendintas trimis etapais, primena ELTA.

Pirmuoju etapu - nuo 2021 m. sausio 1 d. bus atsisakyta galutinės elektros energijos kainos reguliavimo daugiausiai elektros suvartojantiems vartotojams, t. y. tiems, kurie per metus suvartoja daugiau nei 5 tūkst. kWh, išskyrus pažeidžiamus vartotojus ir sodų, garažų, daugiabučių namų, bendrabučių administratorius, bendrijas, perkančias elektros energiją bendrijų narių bendroms reikmėms. Tokių vartotojų Lietuvoje yra 5 proc., tai yra apie 90 tūkst. 

Antruoju etapu - nuo 2022 m. sausio 1 d. bus atsisakyta galutinių elektros energijos kainų reguliavimo visiems buitiniams vartotojams, kurių faktinis elektros energijos suvartojimas per metus bus daugiau nei 1 000 kWh. Tokių vartotojų yra apie 43 proc., tai yra apie 720 tūkst.

Trečiuoju etapu - nuo 2023 m. sausio 1 d. galutinės elektros energijos kainos bus nebereguliuojamos ir tiems vartotojams, kurie per metus suvartoja mažiau kaip 1 000 kWh. Tokių vartotojų yra apie 52 proc., tai yra 870 tūkst.

Elektros energijos rinkos liberalizavimas yra vienas iš Lietuvos įsipareigojimų ES. Dauguma šalių ES ir regione, kurio elektros rinkoje dalyvauja ir Lietuva, yra liberalizavusios elektros rinką buitiniams vartotojams. Estija šiuos įsipareigojimus jau įvykdė 2013 m., Latvija - 2015 m.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net