Ekonomikos komitetas pritarė patobulintoms pataisoms dėl neįvykusių kelionių kuponų įteisinimonuotraukos (1)

2020 balandžio mėn. 07 d. 17:07:48 Perskaitė 843

Seimo Ekonomikos komitetas antradienį pritarė patobulintoms įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma vietoje pinigų grąžinimo už karantino metu neįvykusias turistines keliones siūlyti kuponus.

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo, kad kuponas galėtų būti panaudojamas per 12 mėnesių. Jei turistas per kupono panaudojimo laikotarpį neatsiskaitys už būsimą kelionę kuponu, kelionių organizatorius ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos grąžina turisto sumokėtus pinigus.

Konservatorius Jurgis Razma įregistravo siūlymą, kad kelionių organizatorius turistui pinigus už kelionę galėtų grąžinti praėjus 6 mėnesiams nuo sutarties nutraukimo dienos. Komitetas šiam pasiūlymui pritarė.

Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė sakė, kad toks siūlymas kelionių organizatoriams užtikrins geresnes sąlygas.

Tuo metu Lietuvos turizmo asociacijos atstovė Viktorija Molytė sakė, kad privalomas kupono įteisinimas būtų saugi priemonė, tačiau dabartinis ministerijos siūlymas lemtų bylinėjimąsi tarp turistų ir kelionių organizatorių.

„Yra daug akcentuojama ES reguliavimo. Aš norėčiau akcentuoti – išimtis būtų taikoma viešojo intereso pagrindu. Tai nieko nekainuotų valstybei. Antras dalykas – tai nieko nekainuotų vartotojui. Trečia – tai yra saugi priemonė, ji būtų apdrausta banko garantija. Ketvirta – valstybė neprisiima jokios papildomos rizikos dėl šitos priemonės įgyvendinimo. Tai nėra valstybės garantija, tai nėra kažkas, kam reikėtų papildomai rizikuoti ir skirti pinigų“, – sakė V. Molytė.

Pasak jos, Lenkija, Belgija, Prancūzija, Vokietija jau yra priėmusios privalomus vadinamuosius vaučerius.

„Lenkijos, Vokietijos kelionių organizatoriai laisvai pardavinėjo keliones čia, Lietuvoje, ir konkuruoja su Lietuvos turizmo sektoriumi. Jie dabar turės galimybių už savo atšauktas keliones apdalinti visus mūsų turistus kuponais. Mes tuo metu, eidami švelniu keliu, negalėsime to daryti ir būsime nevienodoje konkurencinėje padėtyje, palyginti su užsienio operatoriais. Tai būtų taikoma ir atvykstamojo turizmo atveju, nes įstatyme nėra padaryta išimčių“, – sakė ji.

Laikinai einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas anksčiau antradienį Seimo posėdyje sakė, kad siūlymas kuponus įteisinti kaip privalomus prieštarauja Europos Komisijos išaiškinimui. 

Seimas priėmė pataisas dėl neįvykusių kelionių kuponų įteisinimo

Seimas antradienį priėmė patobulintas pataisas dėl neįvykusių kelionių kuponų įteisinimo, kuriomis turistams vietoje pinigų už neįvykusias keliones grąžinimo galės būti siūlomas kuponas.

„Už“ Turizmo įstatymo pataisas balsavo 111 parlamentarų, „prieš“ nebuvo, susilaikė vienas Seimo narys.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net