Degalinėse didinamas bekontakčių atsiskaitymų sumos limitasnuotraukos (1)

2020 kovo mėn. 31 d. 13:51:38 Perskaitė 638

Siekiant užkirsti kelią COVID-19 ligos plitimui, degalinių tinklai ėmėsi papildomų priemonių klientų saugumui užtikrinti ir padidino bekontakčių atsiskaitymų ribą iki 50 eurų.

 

Pirmieji tokį žingsnį kovo pabaigoje žengė Lietuvoje veikiantys bankai – nusprendė iki karantino pabaigos padvigubinti atsiskaitymų limitą bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.

„Bankams padvigubinus bekontakčių atsiskaitymų limitą, klientų saugumui ir patogumui užtikrinti ir mes pakeitėme atsiskaitymo nustatymus degalinėse, kad norintys įsigyti didesnį degalų kiekį vairuotojai galėtų atsiskaityti greičiau ir saugiau“, –pranešime spaudai cituojamas  „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Markus Lindkvistas.

Tinklo degalinėse atsiskaitant bekontakčiu būdu vairuotojams nuo šiol tereikės pasirinkti kolonėlės numerį. Anksčiau, įsipilant degalų už daugiau nei 25 eurus ir mokant bekontakte mokėjimo kortele, vairuotojai turėjo ne tik surinkti PIN kodą, bet paspausti dar 3 mygtukus ant bendro naudojimo PIN klaviatūros.

Tai reiškia, kad karantino laikotarpiu degalinėse atsiskaitant bekontakte mokėjimo kortele iki 50 eurų tiesioginių fizinių kontaktų su PIN klaviatūra nebeliks.

Automatinių degalinių tinklo atstovas pažymi, kad nuo karantino paskelbimo pradžios vairuotojai rečiau atsiskaito grynaisiais pinigais, kurie yra vienas iš užkrečiamųjų ligų sukėlėjų perdavimo būdų, ir dažniau renkasi atsiskaitymą banko mokėjimo kortelėmis.

„Skatiname klientus ir toliau rinktis mažiau fizinio kontakto reikalaujantį atsiskaitymą – taip kiekvienas apsaugosime save ir prisidėsime prie virusinės infekcijos plitimo stabdymo“, – pabrėžia M. Lindkvistas.

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų – 95 proc.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net