Ar atras „Linava“ bendrą kalbą su profesinių sąjungų atstovais?nuotraukos (1)

2019 rugsėjo mėn. 16 d. 11:01:52 Perskaitė 781

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ pirmadienį pasirašė tarptautinio krovininio kelių transporto šakos kolektyvinę sutartį su profesinių sąjungų atstovais. Tai yra vienas iš pirmųjų tokių susitarimų su profesinėmis sąjungomis Lietuvoje.

 

Sutartį pasirašė „Linavos“ generalinio sekretoriaus pareigas einantis sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis, Baltijos transporto profesinių sąjungų konfederacijos „Solidarumas“ vadovas Gintaras Čiužas ir Lietuvos transporto darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovas Egidijus Pribušauskas.

„Linava“ šiandienos susitarimą vertina kaip žingsnį į priekį socialinio dialogo kelyje, kuriuo einant neturi būti ignoruojami nei vienos šalies interesai. Žengę pirmą žingsnį neketiname sustoti, tačiau esame įsitikinę, kad tolesnis bendradarbiavimas turi vykti įsiklausant į abiejų šalių argumentus ir randant bendrus sprendimus. Šiandien pasirašytas susitarimas yra įrodymas, kalbantis galima susitarti, ir tai tik pradžia“, – pranešime cituojamas „Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

Kaip Eltai teigė T. Garuolis, sutartyje atsispindi pagerintos atostogų sąlygos vairuotojams, papildomos kelionės, medicininės išlaidos bei papildomas vairuotojų draudimas.

„Dabar pasirašėme sutartį, toliau deramės dėl sutarties įgyvendinimo, dėl tolesnio bendradarbiavimo. Turbūt šią savaitę arba kitos savaitės pradžioje partneriai registruos tą sutartį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, ji bus viešai prieinama. Šis projektas baigiasi, bet dabar prasideda procesas. Sutartyje yra numatyta įkurti komisiją dėl ginčų, bendrų veiksmų tobulinimo. Per tuos du formatus toliau tobulinsime bendradarbiavimą ir socialinį dialogą. Tikiuosi, kad tai ilgo kelio pradžia“, – Eltai sakė „Linavos“ sekretorius transporto politikai.

Profsąjungos „Solidarumas“ pirmininkas G. Čiužas Eltai sakė, kad ši sutartis – tik derybų pradžia.

„Mes visada deramės ir derėsimės toliau. Tai tik pirmas mūsų žingsnis. Manau, kad bendradarbiausime ne vienerius metus. Čia dar tik pradžia. Reikia pradėti vos ne nuo balto lapo ir peržiūrėti visus darbus“, – Eltai teigė G. Čiužas.

Pasirašyta kolektyvinė sutartis nustato mobiliųjų tarptautinio krovininio kelių transporto darbuotojų (vairuotojų), dirbančių įmonėse, dalyvaujančiose tarptautinio krovininio kelių transporto veikloje darbo, socialines ir ekonomines sąlygas ir garantijas, praneša „Linava“.

Pasirašytoje sutartyje aptarti vairuotojų draudimo, darbo ir poilsio laiko, kitų garantijų klausimai. Taip pat numatoma, kaip yra sudaromos dvišalės tarybos ir komisijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net