respublika.lt

Apdovanoti šiais metais pokyčius Vilniuje kūrę startuoliai

(0)
Publikuota: 2020 gruodžio 10 22:33:13, Valentina Gudienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Startuolių muziejaus apdovanojimai. „Go Vilnius“ nuotr.

Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius" nuotoliniuose Startuolių muziejaus apdovanojimuose ketvirtadienio vakarą paskelbė ryškiausius šių metų Vilniaus startuolių ekosistemos dalyvius. Antrus metus rengiamais apdovanojimais siekiama atskleisti, kokie globalūs sprendimai kuriami ir vystomi Vilniuje. Šešių kategorijų laimėtojams skirtos vietos Startuolių muziejuje - įdomiausi šių kompanijų pasiekimai ir kasdienybės istorijos tapo visiems prieinamos ekspozicijos dalimi.

 


Praėjusiais metais Vilniuje įkurtas pirmasis toks pasaulyje Startuolių muziejus, skirtas atskleisti Lietuvos sostinėje veikiančių startuolių pasiekimus ir darbo kultūrą. Metų pabaigoje čia rengiami ryškiausių metų startuolių apdovanojimai, po kurių laimėtojų istorijomis papildoma muziejaus ekspozicija.

Šių metų apdovanojimų ceremonijoje, kaip nurodoma „Go Vilnius" pranešime, geriausi 2020 metų inovatyvūs verslai nuotoliniu būdu paskelbti iš viso 6 kategorijose.

Metų startuoliu pripažinta žinių dalijimosi platforma „Qoorio", suteikianti galimybę susitikti ir apsikeisti žiniomis su pasirinktu žmogumi. Platformos pagalba žinių galima pasisemti iš įvairiausių sričių profesionalų, pradedant menininkais ir baigiant informacinių technologijų specialistais.

Šiemet įsteigta išskirtinė geriausio COVID-19 atsako kategorija. Joje laimėtoju tapo startuolis „Mindletic", sukūręs gerai emocinei būsenai palaikyti skirtą programėlę. Pastarojoje vartotojai gali rasti kvėpavimo technikos praktikas, anonimiškus pokalbius virtualiuose pokalbių kambariuose su bendruomenės nariais ir individualias konsultacijas su sertifikuotais specialistais.

Metų kylančiu technologijų startuoliu tapo prekės ženklas „Pixevia". Jį valdanti kompanija „Magma Solutions" pernai Vilniuje atidarė pirmąją dirbtinio intelekto valdomą parduotuvę Europoje. Jai nereikia nei kasų, nei kasininkų ar kitų darbuotojų, o apsipirkimas parduotuvėje užtrunka apie 20 sekundžių - pirkėjams pakanka užeiti, pasirinkti prekes ir prie išėjimo savarankiškai susimokėti.

Verslo perkėlimo kategorijoje pirmąją vietą užėmė bankinių paslaugų platforma „Mambu". Tai globali kompanija, turinti biurus Amsterdame, Berlyne, Londone ir Singapūre, o savo platformos paslaugas siūlanti daugiau nei 20 milijonų vartotojų visame pasaulyje. Šiais metais kompanija veiklą pradėjo ir Vilniuje, čia įkūrusi inžinerijos centrą ir iškart pasamdžiusi 50 darbuotojų.

Medicinos paslaugų startuolis „Ligence" pelnė Metų naujoko titulą. Kompanijos kuriamas sprendimas leis sutrumpinti širdies ultragarso procedūrą maždaug 85 proc. - nuo 30 iki 5 minučių.

Startuolių bendruomenės nuomonės lyderiais pripažintas išmaniųjų technologijų akseleratorius „Tesonet" prisidedantis prie startuolių bendruomenės telkimo, ugdymo ir pagalbos teikimo verslą technologijų versle dar tik pradedantiems.

Pergalę pelniusius startuolius rinko komisija, kurią sudarė Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius", startuolius Lietuvoje vienijanti organizacija „Startup Lithuania", Lietuvos verslo angelų asociacija „LitBAN" ir agentūra „Investuok Lietuvoje".

Visų kategorijų nugalėtojams užtikrinta vieta Vilniuje esančiame startuolių muziejuje, pažymima „Go Vilnius" pranešime. Tai unikali erdvė, skirta atskleisti Vilniaus startuolių kultūrą, pasidalinti jų pasiekimais ir pasidžiaugti globalia Vilniuje kuriančių talentų sėkme. Pernai muziejaus ekspozicijoje papasakotos 12 ryškiausių iš Vilniaus kilusių startuolių, jau išaugusių į globalias kompanijas, istorijos. Savo darbo kultūros, pasiekimų ir nesėkmės istorijomis muziejuje dalinasi „Vinted", „Trafi", „Deeper", „Bored Panda", „Nanoavionics", „Tesonet", „Oberlo", „Pixelmator", „CityBee", „Brolis Semiconductors",„MailerLite" ir „CGTrader".

Šių metų muziejaus ekspozicija persikėlė į virtualią erdvę, kur su įmonių istorijomis susipažinti gali kiekvienas norintis, nepriklausomai nuo pandemijos ribojimų. Tą padaryti galima adresu www.startupmuseum.lt.

„Šiemet muziejaus ekspoziciją papildo šešios istorijos, pristatančios šių metų Startuolių muziejaus apdovanojimų laimėtojus. Lankytojai sužinos, kodėl „Mindletic" komandos pirmas gyvas susitikimas vyko Japonijos televizijai atvykus filmuoti reportažo apie juos, kodėl „Mambu" vasaromis dirba po keturias dienas per savaitę, o „Qoorio" - savo biure augina aštuonkojį. Džiaugiamės, kad vilniečiams galime ne tik pateikti informaciją apie sėkmingus verslus, bet ir padėti juos iš tiesų pažinti iš arčiau", - sako „Go Vilnius" direktorė Inga Romanovskienė.

Renginio metu startuolius sveikino ir apdovanojimus nuotoliniu būdu laimėtojams teikė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, „LitBAN" įkūrėja Rita Sakus, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto prezidentas Dalius Misiūnas, organizacijos „Global Lithuanian Leaders" direktorė Aušra Kukelkaitė, verslininkas, laidos „Proto industrija" autorius Erikas Viršilas ir Vilniaus miesto agentūros „Go Vilnius" direktorė I. Romanovskienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s