R.Kurlianskis vėl šelpia E.Masiulįnuotraukos (3)

2019 vasario mėn. 05 d. 09:27:39 Perskaitė 2949

Tęsiant „MG Baltic“ bylos nagrinėjimą, vakarykščio teismo posėdžio metu prokuroras Justas Laucius pateikė staigmeną. Pernai gruodį kaltinamajam Eligijui Masiuliui buvo pervesta 10 tūkst. eurų. Pervedimą atliko ne kas kitas, o buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Šioje byloje kaltinamiems uždrausta bendrauti tarpusavyje, o pervedimas rodo, kad jie pažeidė kardomosios priemonės sąlygas.

 

Apmokėjo advokatą?

Dėl draudimo bendrauti - sunku supaisyti. Posėdžių pertraukos metu ne kartą teko pastebėti abu kaltinamuosius šnekučiuojantis.

Bet pinigų pervedimo faktas kelia nuostabą. „Sudaryta paskolos sutartis su advokatų Simono Slapšinsko ir Mindaugo Bliuvo parašais. Paskolos susitarimas neatitinka įstatymo bei nėra notaro parašo. Susitarimas pasirašytas vieneriems metams. Prašau pridėti prie bylos medžiagos, pagal ją apklausti kaltinamuosius“, - pateikė prašymą teisėjų kolegijai prokuroras.

Teigiama, kad iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos surinktos informacijos paaiškėjo, kad pinigai buvo skirti apmokėti advokato M.Bliuvo paslaugoms - 4 tūkst. eurų. Likutis - kandidatavimo į Klaipėdos miesto merus išlaidoms bei „būtinosioms reikmėms“. Meru, kaip žinome, E.Masiulis jau netaps, nepavykus surinkti reikiamo parašų skaičiaus. Būtinosioms reikmėms gal tikrai reikia, turint omenyje, kad jam niekaip nepavyksta atgauti kratos metu konfiskuotų pinigų. Stebina tik R.Kurlianskio geranoriškumas.

R.Kurlianskio advokatas S.Slapšinskas „sutartį“ sutinka prijungti prie bylos, bet, pasak jo, tai problemų sukels greičiau pačiam prokurorui, nes duomenys gauti neteisėtai.

,,Paviešino duomenis apie asmens privatų gyvenimą. Tokie asmeniniai duomenys paskelbiami tik teismui leidus. Pažeidžiama bankinė sutartis, kuomet neskelbtini asmeniniai duomenys. Galima teikti duomenis ikiteisminio proceso metu žvalgybos institucijoms, pinigų plovimo arba teroristinio išpuolio atveju. Jokių neteisėtų pajamų R.Kurlianskis negavo, visas savo pajamas jis deklaravo. Ar šis pavedimas - pinigų plovimo atvejis? Ar pavedimas - teroristinės veiklos finansavimas. Tai čia E.Masiulis - teroristas? Nieko bendro neturi su šia byla bei paviešintas neteisėtai“, - sakė S.Slapšinskas.

R.Kurlianskio advokatas S.Slapšinskas apibendrindamas teigė, kad prokuroras turi nusišalinti nuo bylos, nes tyčia bandoma diskredituoti bei sukelti ažiotažą žiniasklaidoje.

Žadėjo apmokėti paminklo statymą

Apklausiamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė, kad koncerno atstovai buvo suinteresuoti paminklo Jonui Basanavičiui statymo vieta. Pasak jo, iš užuominų jis suprato, kad koncernui rūpėjo, jog Konstantino Sirvydo skveras būtų neužstatytas pastatais iš koncerno konkurentų, o paminklas tam sutrukdytų.

Vilniaus meras teisme teigė, kad prieš tarybos posėdį sulaukė buvusio liberalų pirmininko E.Masiulio, kuris teigė, kad ,,MG Baltic“ koncernas nori apmokėti J.Basanavičiaus paminklo statybas. Pasak mero, E.Masiulis užsiminęs apie siūlomą statymo vietą, bet kažkokio specialaus spaudimo iš jo, pasak R.Šimašiaus, tikrai nebuvo. ,,Tai daugiau buvo patarimas apsvarstyti ir neskubėti, bet aš jo visiškai nesureikšminau“, - sakė R.Šimašius.

Paklaustas, kodėl išėmė klausimą dėl paminklo iš savivaldybės tarybos posėdžio, R.Šimašius teigė, kad norima, jog dėl paminklų, garbės piliečių, kultūrinio paveldo klausimų taryboje būtų balsuojama vienbalsiai. Pasak R. Šimašiaus, jam buvo žinoma, kad taryboje nuomonių buvo įvairių, todėl kažin, ar apskritai būtų taryba pritarusi dėl dabartinės vietos priešais Nacionalinę filharmoniją. ,,Manau, tai buvo geriausias sprendimas tuo metu. Ačiū Dievui, J.Basanavičius stovi ten, kur turi būti“, - sakė Vilniaus meras.

Teisėsauga įtaria, kad ,,MG Baltic“ koncerno vadovybei rūpėjo, kad R.Šimašiaus vadovaujama savivaldybės taryba nutartų paminklą tautos patriarchui statyti ne Aušros Vartų g., priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją, o Konstantino Sirvydo skvere, šalia Prancūzijos ambasados. Šio paminklo statybas tuometiniam premjerui Algirdui Butkevičiui neva buvo pažadėjęs finansuoti koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus. Paminklas turėjo būti dovana Lietuvai valstybės įkūrimo 100 metų minėjimo proga.

R.Šimašius taip pat pareiškė, kad dėl paminklo J.Basanavičiui vietos spaudimo sulaukė ne iš E.Masiulio ar ,,MG Baltic“ koncerno atstovų, o iš tuometinio ministro pirmininko A.Butkevičiaus.

„Kategoriškai paneigiu šį mero R.Šimašiaus teiginį - nei pats patyriau, nei kitiems nedariau jokio spaudimo dėl paminklo J.Basanavičiui statybos. Net neturėjau jokio intereso dėl to, kurioje vietoje paminklas turėtų iškilti“, - komentarą po liudijimo išplatino A.Butkevičius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net