„MG Baltic“ byloje liudija A.Skardžiusnuotraukos (3)

2019 kovo mėn. 20 d. 13:54:00 Perskaitė 7665

Trečiadienį ,,MG Baltic“ teismo posėdyje liudytojas, Seimo narys Artūras Skardžius teigė, kad jis nebuvo Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto iniciatorius. Pasak jo, 2015-ųjų pavasarį įstatymo projektą parengė tuo metu buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas, o jis tik pasirašė.

 

Teisėsauga įtaria, kad šio teisės akto projekto teigiamos eigos „MG Baltic“ siekė per Eligijų Masiulį. Ant įstatymo projekto yra du parašai - R. Sargūno ir A. Skardžiaus - bei ,,R“ raidė. Teisėja Nijolė Žimkienė posėdyje aiškinosi, kas parašė ,,R“ raidę po įstatymo projektu. Deja, nei R. Sargūnas, nei A. Skardžius nepamena, kas prirašė po jų parašais papildomą inicialą.

A. Skardžius teismo posėdyje teigė, kad kaltinamuosius E. Masiulį ir Gintarą Steponavičių pažįsta iš Seimo aplinkos, o Raimundą Kurlianskį - kaip žiniasklaidos atstovą.

A. Skardžius teigė, kad jokių prašymų dėl įstatymo projekto nei iš E. Masiulio, nei iš R. Kurlianskio nėra gavęs.

Trečiadienį liudyti buvo iškviestas ir buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas. Komentuodamas 2015 metų gegužės mėnesį Seime siūlomą Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektą, jis teigė, kad sunkiai ką atsimena.

,,Visas mano indėlis - tai, kad padėjau parašą, o kas rengė, nežinau. Nieko nežinau“, - teisme liudijo R. Sargūnas.

Pats R. Sargūnas teigia, kad ne jis įregistravo įstatymo projektą, o tik pasirašė per Darbo frakcijos posėdį. Bet pats projektas didelio pasisiekimo nesulaukė, pasak buvusio parlamentaro, Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje buvo atmestas.

,,Projektas nuėjo iki Biudžeto ir finansų komiteto ir buvo atmestas“, - teisme liudijo R. Sargūnas.

Paklaustas, ar jam buvo daromas poveikis pasirašant įstatymo projektą, R. Sargūnas teigė, kad tikrai ne.

,,Jokio poveikio man nebuvo. Niekas man nedarė įtakos, tik pasirašiau“, - sakė R. Sargūnas.

R. Sargūnas teigimu, dėl pataisos nei su Eligijumi Masiuliu, nei su Vytautu Gapšiu nebendravo.

ELTA primena, kad rezonansą sukėlusioje ,,MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio partijos tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs ,,darbietis“ Vytautas Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net