Lenda naujos įtariamųjų nuodėmėsnuotraukos (2)

2019 kovo mėn. 21 d. 11:19:34 Perskaitė 9909

Kaltinamieji bei liudytojai rezonansinėje politinės korupcijos byloje itin pamėgo keliauti. Taip pamėgo, kad nebegali atvykti į teismo posėdžius. Tačiau kelionės neapsaugo nuo išlendančių naujų įdomių faktų. Šį kartą užkliuvo vienas iš kaltinamųjų - buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis. Ne, šiuo atveju kalbama ne apie „MG Baltic“ bylą. Pasirodo, jis figūruoja dar vienoje byloje, kur suma dar įspūdingesnė.

 

Kai kuriuos kaltinamuosius politinės korupcijos byloje drąsiai galima vadinti keliautojais. Vakar turėjęs būti apklaustas kaip liudytojas „MG Baltic“ koncerno bosas Darius Mockus teisme nepasirodė. Nepatvirtintais duomenimis, jis kažkur išskridęs. Tikriausiai svarbiais reikalais. Neatvyko ir specialiojo liudytojo statusą turintis Romanas Raulynaitis. Jis yra advokatas, „MG Baltic“ valdybos narys, užkulisiuose buvo vadinamas trečiuoju pagal svarbą asmeniu koncerne. Jų apklausos atidėtos net iki birželio. Kaip iki gegužės pradžios buvo atidėta Antano Guogos apklausa. Jis irgi kažkur iškeliavęs. Gintaras Steponavičius apskritai sužlugdė patį pirmąjį posėdį, nes buvo komandiruotėje užsienyje. Pirmieji trys ponai - liudytojai, tad posėdžiai vyko, o be kaltinamojo G.Steponavičiaus - niekaip.

Š.Gustainis irgi neatsilieka nuo kitų keliautojų. Dar pačioje svarstymo pradžioje pasiprašė atleidžiamas nuo posėdžių lankymo, jei svarstomuose epizoduose jis nefigūruoja. Jis teigė turįs verslą Portugalijoje ir jam reikia ten dažnai lankytis. Gal ir dabar ten, nes „Vakaro žinioms“ niekaip nepavyko su juo susisiekti. O labai magėjo pasiteirauti, kur mįslingai dingo iš vienos bendrovės į jo asmeninę sąskaitą pervesti 232 tūkst. eurų.

Praėjusių metų pabaigoje bankrutavo žemės ūkio bendrovė „Dagvijara“. Bendrovė žemės ūkio veikla nesivertė, ji skolinosi dideles pinigų sumas iš vėliau bankrutavusios kredito unijos „Amber“, kurias vėliau perskolindavo. Visą šį verslą užsuko dabar jau nuteistas už pinigų iššvaistymą ir pasisavinimą vienas „Amber“ vadovų Adomas Kanopka, kuris, beje, buvo ir „Dagvijaros“ savininkas.

Štai šios istorijos kontekste ir minimas Š.Gustainis. Bankroto administratoriai rado reikalavimo teisės į bendrovę „Puikis“, kurios akcininkas, nepatvirtintais duomenimis, buvo Š.Gustainis, perleidimo sutartį. Už 200 tūkst. eurų jis ėmė ir perleido teises į bendrovę, kuri, tarp kitko, neveikė ir buvo nemoki. Iš karto po to į jo asmeninę sąskaitą „Amber“ unijoje buvo pervesti 232 tūkst. eurų. Pinigai iš Š.Gustainio sąskaitos netrukus dingo. Beje, savo deklaracijoje jis jų nepaminėjo. Deklaracijoje tėra paminėti 32 tūkst. eurų, kuriuos Š.Gustainis buvo pervedęs „Puikiui“ kaip paskolą. Bankroto administratorius kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su reikalavimu grąžinti pinigus.

Bankroto administratoriaus interesams atstovaujančio advokato Mariaus Tamošaičio komentaras:

Manome, kad tai buvo vienas iš būdų, kaip išplauti pinigus iš „Amber“. Nusipirko iš Šarūno Gustaino bevertę bendrovę „Puikis“, kuri dabar vadinasi „Pavianas“. Kažkada seniai ji veikė, bet 2015 m., kai įvyko perleidimo sandoris, ji veiklos nebevykdė, neteikė jokių finansinių ataskaitų, buvo nemoki ir tai visi puikiai žinojo. Nepasakysiu tiksliai, kaip su „Puikiu“ buvo susijęs Š.Gustainis, rodos, buvo vienas iš akcininkų. Mes prašome panaikinti sandorį, kad galėtume atsiimti pinigus. Bendrovės turto - jokio, Š.Gustainis - slapstosi. Byla teisme užregistruota dar pernai gruodį. Teismas bandė jam dokumentus įteikti, bet nežinojo adreso. Pavyko tik tada, kai administratorius pagrasino, kad atneš juos tiesiai į „MG Baltic“ bylos posėdį. Tada iš karto atsirado ir adresas, ir pats Š.Gustainis. Kiek žinau, jis užvakar pateikė prašymą pratęsti terminą atsiliepimui pateikti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net