D.Mockus po teismo posėdžio: aš žinojau, kad mane sekanuotraukos (5)

2019 gruodžio mėn. 09 d. 17:33:35 Perskaitė 17735

Po teismo posėdžio „MG Baltic“ koncerno vadovas Darius Mockus pripažino, jog žinojo, kad jį seka specialiosios tarnybos. Pasak jo, apie tai jam pasakojo jo sūnus. D. Mockus teigia, jog nereikėtų tuo stebėtis, nes, pasak jo, spec. tarnybos pačios Lietuvoje nutekina informaciją.

 

„Kaip politikai gali be verslo gyventi, taip mes be jų galime gyventi. Tas bendravimas su (liberalais – ELTA.) buvo, bet labai lengva juos sugriauti. Tu nustoji važinėti į bendrus vizitus, pradedi tų santykių netoleruoti (...) ir pradeda eiti informacija, kad mus sekė, kad paskui mus slampinėdavo spec. tarnybos, tai mes žinojome, daugiau mažiau. Kažkaip nuteka Lietuvoje ta informacija. Galų gale, mes turime to sekimo išdavą. Kas visiems kitiems gali vadintis perspėjimu ir supratimu, kas bus, jei tu susitikinėsi, ne duok dieve, kitaip žodį pasakysi. Ką aš čia darau? Atsakinėju į užstalės pokalbius, o tai nėra labai malonu ir truputėlį absurdiška“, – žurnalistams sakė D. Mockus.

„Lietuva mažas kraštas (...) Pavyzdžiui, mano sūnus papasakojo. (...) Apie vieną atvejį", – teigė jis.

Pasak jo, pačios tarnybos nutekino informaciją abiem pusėms, kad vykdomas sekimas.

„Yra pastabūs žmonės ir man atrodo, tie kurie seka irgi sugeba nutekinti informaciją ir ne tik žurnalistams“, – sakė jis.

Paskolą E. Masiulis R. Kurlianskiui grąžino


D. Mockus teigia, kad R. Kurlianskis E. Masiuliui davė ne kyšį, o paskolą. Pasak koncerno vadovo, E. Masiulis paskolą jau grąžino.

„Jei neklystu, grąžino“, – teigė jis.

D. Mockus sakė pats paklausęs R. Kurlianskio, ar tai buvo paskola, ar vis dėlto kyšis.

„Jūs žinote dvi versijas, o man draudžiama bendrauti. (...) Aš žinau vieną versiją, viena yra prokuroro, kita kaltinamųjų, teismas tam, kad išsiaiškintų (...) Paklausiau, tai aš juo tikiu labiau nei prokuroru. Atsakė, kad (pinigus – ELTA) paskolino“, – sakė jis. 

Santykiai tarp verslo ir politikų atšalo


D. Mockus taip pat teigė, kad apskritai santykiai tarp verslo ir politikų susiaurėjo prezidente tapus Daliai Grybauskaitei.

„Santykiai tarp politikų ir verslo atšalo, nes pasikeitė politika. Pasikeitė aukščiausias šalies pareigūnas. Atsirado nepasitikėjimas verslu, verslas buvo įvardintas kaip plėšrus, savanaudis ir visą dešimt metų ši (D. Grybauskaitės – ELTA) politika buvo tokia (...) Anksčiau būdavo bendri vizitai į kuriuos važiuodavo šalies pareigūnai ir verslo atstovai. Jie visi nutrūko. (...) Čia yra ženklūs politikos pasikeitimai“, – teigė D. Mockus.

„2016 metais buvo sulaikyti du žiniasklaidos vadovai. Jie įkalinti ir laukia nuosprendžio. Tai faktai. Po tokių dalykų ir po tokių operatyvių spec. tarnybų veiksmų, kurie įrašinėja, skelbia, tai niekas nebenori susitikti nei verslininkai, nei politikai, nes tai yra pavojinga. Dabar didysis klausimas, ar toksiški yra verslininkai, ar toksiški yra politikai?“, – teigė jis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net