Žvėrimi virtęs gimnazistas teisme verkėnuotraukos (28)

2020 sausio mėn. 24 d. 07:00:49 Perskaitė 3024

Į teismo salę vakar įžengusio tėvų lydimo aštuoniolikmečio Jurbarko gimnazisto skruostais riedėjo ašaros. Kiek jos tikros, gali pasakyti tik pats vaikinas, kaltinamas trimis visą Lietuvą sukrėtusiais nusikaltimais, padarytais, siekiant patenkinti lytinę aistrą. Tačiau vargu ar šiomis ašaromis galima nuplauti tai, ką patyrė jo brutaliai nuskriausta nepilnametė, iki šiol negalinti gyventi be medikų ir psichologų pagalbos.

 

Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmai vakar pradėjo nagrinėti rezonansinę baudžiamąją bylą. Ant teisiamųjų suolo sėdo tik prieš porą mėnesių pilnametystės sulaukęs Jurbarke gyvenantis gimnazistas. Jaunuolis kaltinamas pasikėsinimu išžaginti nepilnametę, jos seksualiniu prievartavimu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Už šiuos nusikaltimus gresia iki 11 metų nelaisvės. Kadangi tuo metu jurbarkiškis dar buvo nepilnametis, jam gali būti skirta perpus mažesnė bausmė.

Dėl milžinišką rezonansą visuomenėje sukėlusių nusikaltimų iškelta byla išnagrinėta vos per pusketvirtos valandos. Nors, priešingai nei kaltinimą palaikanti prokurorė, nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas ir prieštaravo, atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Tokiu atveju nuteistajam gali būti skirta trečdaliu švelnesnė bausmė.

Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė gimnazistui paprašė skirti realią 5 metų laisvės atėmimo bausmę. Jos teigimu, nusikaltimai įvykdyti, siekiant nepilnametę išžaginti. Teismas verdiktą skelbs vasario mėnesio pabaigoje.

Iš pradžių neigęs, dabar kaltinamasis savo kaltę pripažįsta. Tačiau tai padarė tik tada, kai pusę metų trukusio ikiteisminio tyrimo metu, dalyvaujant ir psichologui, apklausta jo auka ir trys dešimtys liudytojų, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti duomenys.

Vakar gimnazistą į teismą atlydėjo tėvai, žinomi Jurbarko rajono politikai. Žengiant posėdžių salės link teisiamojo lūpos virpėjo, iš akių bėgo ašaros. Tėvai sūnų dangstė nuo kamerų ir fotoaparatų, reikalavo žiniasklaidą išvaryti iš teismo salės. Vargintasi be reikalo, nes jau buvo aišku, kad posėdis bus uždaras. Nei kaltinamasis, nei jo tėvai, taip pat paprašyti išeiti iš posėdžių salės, nieko nekomentavo.

Kovinio sporto treniruotes lankančio vienos Jurbarko gimnazijos auklėtinio nuskriausta nepilnametė į teismą neatvyko. Jai tai rekomendavo specialistai. Moksleivei iki šiol reikalinga ne tik medikų, bet ir psichologų pagalba.

Pasak nukentėjusiosios tėvo, jo dukros laišku atsiprašyta tik per advokatą. Vyras patikino, kad atsiprašymo nuoširdumu ir demonstruojama atgaila netiki, kaip ir teisme kaltinamojo liejamomis ašaromis.

Teismo sprendimo gimnazistas lauks būdamas laisvėje. Jam skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės - intensyvi priežiūra (apykojė), rašytinis pasižadėjimas neišvykti, tėvų priežiūra ir asmens dokumento paėmimas.

Visą Lietuvą savo žiaurumu pribloškę nusikaltimai įvykdyti praėjusiųjų metų gegužės pabaigoje, Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje. Pastarojoje vienos Jurbarko rajono gimnazijos dešimtokai šventė mokslo metų pabaigą. Tuomet dar septyniolikmetis gimnazistas sumušė, seksualiai prievartavo ir pasikėsino išžaginti šešiolikmetę. Jau spėjusiam drabužius nusimesti girtam (1,12 prom.) kaltinamajam merginos išniekinti neleido jos pasigedę ir ieškoti pradėję kiti vakarėlio dalyviai. Vėliau ji prasitarė, kad kai bandė gintis nuo sužvėrėjusio smurtautojo ir šaukėsi pagalbos, šis pagrasino užmušti. Teisėsaugininkai gavo pagrįstų duomenų, jog nukentėjusiajai, reikalaujant tylėti, grasinta ir ikiteisminio tyrimo metu.

Nepilnametei dviejose vietose sulaužytas žandikaulis, vienas dantis išmuštas, keli išjudinti, sužalotas kaklas, pažeistas poliežuvinis kaulas. Ji beveik tris savaites gydėsi, prireikė ir ilgos reabilitacijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net