respublika.lt

Vilniuje gyventojus skambučiais atakuoja bankų darbuotojais apsimetę sukčiai

(0)
Publikuota: 2021 liepos 17 09:25:00, Valentina Gudienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai tiesiog atakavo Vilniaus gyventojus. Finansiniai sukčiai ypač dažnai apsimeta bankų darbuotojais. Vilniuje penktadienį policija sulaukė net šešių apgautų žmonių pareiškimų.

 

12.56 val. Vilniaus apskrities VPK gautas 1984 m. gimusios moters pareiškimas, kad liepos 15 d., apie 11.29 val., jai paskambino banko darbuotojais prisistatę asmenys ir apgaule iš jos banko sąskaitos pasisavino 1 160 eurų.

Policija gavo ir 1995 m. gimusios moters pareiškimą, kad nuo liepos 12 d. iki liepos 13 d. jai būnant namuose, nepažįstami asmenys apgaule iš jos banko sąskaitos pasisavino 3 106 eurus.

Iš 1982 m. gimusios moters sąskaitos banko darbuotojais prisistatę asmenys, penktadienį apgaule išvilioję duomenis, pasisavino 1 300 eurų.

Tą pačią dieną 1963 m. gimusi moteris irgi patikėjo vadinamaisiais „banko darbuotojais“, o jie apgaule iš jos banko sąskaitos pasisavino 285,43 euro.

Sukčių aukomis tapo ir vyrai. Vienas jų, gimęs 1969 m., sukčiams atskleidė banko duomenis, o šie iš sąskaitos pasisavino 1 463 eurus.

Vilniaus apskrities VPK gavo ir įmonės darbuotojo pareiškimą, kad liepos 15 d., apie 11 val., paskambino banko darbuotoju prisistatę asmenys ir apgaule iš įmonės banko sąskaitos pasisavino 3 620 eurų.

Dėl visų sukčiavimo atvejų, kaip praneša Vilniaus apskrities policija, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

„Luminor“ banko sukčiavimo prevencijos ekspertas Linas Sadeckas perspėja, kad finansiniai sukčiai pastaruoju metu itin dažnai apsimeta bankų darbuotojais, pokalbio metu išsiaiškina pagrindinį kliento banką ir neva sujungia su atsakingais specialistais. Pokalbis yra tęsiamas iki tol, kol yra sužinomas sąskaitos likutis, išgaunami konfidencialūs kliento duomenys ar atliekamas pavedimas iš kliento sąskaitos.

„Svarbu nepamiršti, kad banko darbuotojai niekada neprašys jūsų pateikti duomenų apie mokėjimo sąskaitas, slaptažodžius ar mokėjimo kortelių numerius. Banko darbuotojai taip pat neprašys atlikti pavedimą į pokalbio metu nurodytą sąskaitą. Taigi, gavę tokį prašymą, neturėtumėte atsakyti į jokius klausimus, pasistenkite kuo greičiau nutraukti pokalbį“, – pabrėžia L. Sadeckas.

Sukčiai dažnai imasi gudrybės sudaryti įspūdį, kad jiems rūpi nusikaltimo aukos lėšų saugumas. Jie taip pat gali naudotis papildoma informacija, rasta išorinėse duomenų bazėse, pavyzdžiui, žinoti nusikaltimo aukos vardą, pavardę, telefono numerį bei kitus duomenis, kuriuos pateikus potencialiai nusikaltimo aukai, susidaro tvirtesnis įspūdis, jog bendraujama su banko atstovu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-2 +4 C

+1 +5 C

+1 +8 C

+5 +12 C

+2 +8 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-8 m/s