Už išlietus dažus ant „bunkerio“ - tyrimas ir nemalonumai mokyklojenuotraukos (108)

2019 spalio mėn. 03 d. 19:07:26 Perskaitė 5952

Vilniaus Lukiškių aikštėje bunkeriu vadinamo projekto „Laisvės kalva“ maketą guašu apliejusi lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė turės atsakyti už savo poelgį.

 

Panašu, kad meninę išraišką Vilniaus savivaldybė įvertino 150 eurų siekiančiu nuostoliu. Toks poelgis gali būti priskirtas smulkiam chuliganizmui, už kurį gresia administracinė atsakomybė - bauda nuo 28 iki 86 eurų arba administracinis areštą iki 30 parų.

Negana to, pasigirdo diskusijos, ar tokia mokytoja turi teisę mokyti vaikus. „Man atrodo, kad pilti dažus ant „Laisvės kalvos“ maketo, rėkti ir trukdyti miesto tarybos posėdžiui tarybos posėdžių salėje nėra su mokytojo vardu suderinamas elgesys. Mokytojas turi būti į priekį vedantis, atsakingas ir išprusęs žmogus. To labai šiai poniai ir visiems kitiems linkiu“, - savo socialinio tinklo anketoje rašė Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas. Pati A.G.Astrauskaitė tai vadina spaudimu ir laikosi savo pozicijos, kad už meninę išraišką neturi būti baudžiama.

„Vakaro žinioms“ susisiekus su Vilniaus „Juventos“ gimnazijos, kurioje lietuvių kalbos mokytoja antrus metus dirba A.G.Astrauskaitė, direktore Irina Ignatavičiene, ji patikino, kad jau sulaukė skambučių iš savivaldybės. „Pati apie šį įvykį sužinojau iš žurnalistų pirmadienio dienos pabaigoje. Tuo metu mokytoja buvo pravedusi pamokas ir išleista namo dėl prastos savijautos. Važiuodama namo iš darbo sulaukiau skambučio iš savivaldybės. Kadangi tai neeilinė situacija, suprantu, kad mano darbdaviai tuo domisi. Buvau paklausta, ar aš žinau apie šį įvykį“, - sakė I.Ignatavičienė.

Direktorė sakė nenorinti daryti išvadų, kol nepabendraus su mokytoja. Ji iki penktadienio turi nedarbingumą. I.Ignatavičienė, nors ir neslėpė, kad tokiai saviraiškai nepritaria, suabejojo, ar turėtų dubliuoti policijos darbą: „Tai įvyko ne darbo metu. Man nepriimtina, kad nuomonė buvo išreikšta tokiu būdu. Sulaukiau ir tėvų skambučių su klausimais, ar tokia mokytoja gali dirbti su vaikais. Visgi mes esame pedagogai, turime būti pavyzdys vaikams, kad visi privalo laikytis įstatymų. Apie tai su mokytoja kalbėsime.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net