Telefoninių sukčių skambučiai skriejo iš už grotų atsitiktiniams asmenimsnuotraukos (4)

2019 liepos mėn. 06 d. 15:24:23 Perskaitė 2034

Bausmių atlikimas skirtingose įkalinimo įstaigose nesutrukdė nusikaltėliams suburti telefoninių sukčių gaują ir apgaudinėti lengvatikius šiauliečius. Šiems tikslams net nupirkta viena Šiauliuose veikusi mažoji bendrija.

 

Šiaulių apskrities VPK kriminalistai ir apygardos prokurorai baigė narplioti į gerai organizuotą grupuotę susibūrusių patyrusių nusikaltėlių darbelius. Vadinamoji telefoninių sukčių baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui. Kaltinimai, susiję su pinigų iš žmonių išviliojimu, joje pareikšti dešimčiai 19-39 metų asmenų - moteriai ir devyniems vyrams. Daugumai jų pasisėdėjimas ant teisiamųjų suolo netaps jokia naujiena. Beveik visi yra teisti, kai kurie jau išklausė net dešimt nuosprendžių. Kaltę pripažįstantiems sukčiams gresia iki aštuonerių metų laisvės atėmimas. Dar vienuolikos su šiais nusikaltimais susijusių asmenų atžvilgiu pradėti atskiri ikiteisminiai tyrimai.

Naujus nusikaltimus sukčiai darė būdami skirtingose belangėse. Įkalinimas Kybartų, Alytaus ir Pravieniškių pataisos namuose bendrauti jiems netrukdė. Veikta pagal tradicinį scenarijų. Vienas skambindavo atsitiktiniu mobilaus ryšio telefono numeriu ir prisistatydavo policininku ar bankininku.

Patiklių žmonių atskleisti duomenys būdavo perduodami kitiems kaltinamiesiems. Pastarieji laisvėje surasdavo asmenis, kurie už atlygį sutikdavo, kad į jų sąskaitą būtų pervedami išvilioti pinigai. Kiti bendrininkai juos išgrynindavo, pasilikdami už paslaugą savąją dalį. Po to pinigai pasiekdavo ir kalinčius sukčius.

Nustatyta, kad nuo 2017 metų lapkričio iki 2018 metų pradžios iš trijų šiauliečių ir vienos įmonės išviliota keliolika tūkstančių eurų. Nusitaikę į pastarąją, siekiant pervesti pinigus iš vienos įmonės į kitą, sukčiai net nupirko vieną Šiauliuose veikusią mažąją bendriją. Žinant, jog įsteigtas juridinis asmuo realiai jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdys, įmonė perregistruota Registrų centre kartu su nauju fiktyviu direktoriumi. Pervedus pinigus į naująją mažąją bendriją, per kelis kartus išgryninta daugiau kaip 10 tūkst. eurų. Iš viso nukentėjusieji teismo prašo atlyginti beveik 17 tūkst. eurų žalą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net