Taiklūs žaibo kirčiai sukėlė du gaisrus skirtingose šalies vietosenuotraukos

2021 liepos 15 08:37:14 Perskaitė 571

Antradienio vakarą per Lietuvą praūžusi stipraus lietaus ir perkūnijos lydima audra pridarė nemažai nuostolių. Žaibai sukėlė mažiausiai du gaisrus. Pasisekė, kad nuo jų nukentėjo ne gyvenamieji namai.

 


Užvakar žaibo taikiniais tapo dviejuose vienas nuo kito apie pustrečio šimto kilometrų nutolusiuose kaimuose stovintys ūkiniai pastatai. Apie 17.34 val. gaisras kilo Notėnų kaime (Skuodo r.). Kai į įvykio vietą atvyko ugniagesiai, atvira liepsna degusio medinio pastato šiferiu dengtas stogas jau buvo sukritęs. Sudegė viduje laikytas automobilis „Seat Leon", nenaudojamas motociklas MK (taip vadinama „emka"), namų apyvokos daiktai, išsilydė 100 litrų talpos statinė su dyzeliniu kuru, apdegė 10 kubų malkų.

Gaisrininkams vandenį teko vežti pusę kilometro. Tačiau pavyko apsaugoti 10 metrų nuo gaisravietės stovinti medinį vieno aukšto su mansarda gyvenamąjį namą ir dar vieną ūkinį pastatą.

Apie 20.26 val. žaibas trinktelėjo Didžprūdėlių kaime (Kupiškio r.). Sudegė nenaudojamas rastinis ūkinis pastatas ir jame buvęs senas šienas bei ūkio apyvokos daiktai.

Tądien panašios nelaimės pavyko išvengti Klaipėdoje. Ugniagesiams pranešta, kad žaibas trenkė į prie Akmenų gatvės stovintį namą. Nors šalia gyvenantys žmonės matė pasipylusias kibirkštis ir plykstelėjusią liepsną, vietoje jokių gaisro požymių uostamiesčio ugniagesiams rasti nepavyko. Prie namo aptiktas tik galimai žaibo pažeistas elektros kabelis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net