Sužvėrėjusio gimnazisto drąsa išgaravonuotraukos (24)

2020 gegužės 22 06:50:40 Perskaitė 4764

Vakar Klaipėdos apygardos teismas buvo pasiruošęs apeliacine tvarka nagrinėti baudžiamąją bylą, iškeltą dėl talžytos ir prievartautos nepilnametės. Tačiau jos atversti taip ir nepavyko. Išvakarėse žadėjęs, posėdyje nepasirodė dar švelnesnės bausmės besitikintis Jurbarko gimnazistas. Nors jo palikimas laisvėje visuomenę papiktino ne ką mažiau, nei pats nusikaltimas.

 

Vakar po pietų į Klaipėdos apygardos teismą įžengė tik nukentėjusios nepilnametės ir už įvykdytą nusikaltimą nuteisto gimnazisto iš Jurbarko advokatas. Tačiau suplanuotą bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka teko atidėti. Aštuoniolikmečio gynėjas pateikė medicininę pažymą, kad jo ginamasis nuo antradienio oficialiai serga.

Teisėjų kolegiją tai ne tik nustebino, bet ir papiktino. Dar posėdžio išvakarėse teismo darbuotojai susisiekė su visais proceso dalyviais ir šie patikino, jog į jį atvyks. Abu advokatai į uostamiestį važiavo iš Kauno.

„Nuteistojo advokatas pateikė prašymą, iš kurio matyti, kad jo ginamasis susirgo gegužės 19 d. Tačiau tik dabar apie tai informuojamas teismas ir kiti proceso dalyviai. Aiškiai matosi, jog proceso greitumu nesirūpinama“, - vakar sakė nukentėjusiajai atstovaujantis Mindaugas Vasiliauskas.

Kadangi susirgęs jaunuolis pageidavo pats dalyvauti bylos nagrinėjime, jį teko atidėti birželio viduriui.

Su skundais į aukštesnės instancijos teismą kreipėsi visi pirmosios instancijos teismo sprendimu nepatenkinti proceso dalyviai. Lygtine laisvės atėmimo bausme nuteistas gimnazistas prašo ją dar labiau sušvelninti, išteisinant dėl pasikėsinimo išžaginti. Nepilnametė siekia, kad jos skriaudikas atsidurtų už grotų.

„Už tokius žiaurius nusikaltimus prašome realios laisvės atėmimo bausmės. Nes tik taip bus pasiekti tikslai. Bus ne imituojamas, o pasiektas tikras teisingumas“, - tikino M.Vasiliauskas.

Analogišką prašymą pateikė ir valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras.

„Iš esmės aš ginčiju, jog teismas lengvinančia aplinkybe pripažino nuoširdų gailėjimąsi. Taip pat ir bausmės vykdymo atidėjimą. Manau, tam nebuvo jokių pagrindų. Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo - brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą. Asmenį taisyti ir jo elgesį keisti reikėtų izoliavus jį nuo visuomenės“, - sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Šių metų vasario pabaigoje Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmai šią bylą išnagrinėjo vos per pusketvirtos valandos. Neseniai pilnametystės sulaukęs gimnazistas pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Kovinio sporto treniruotes lankantis girtas septyniolikmetis jurbarkiškis šešiolikmetę išžaginti siekė praėjusių metų gegužės pabaigoje Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje. Joje vienos Jurbarko rajono gimnazijos dešimtokai šventė mokslo metų pabaigą.

Už tai jam skirta trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas trejiems metams. Vaikinui metus uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus, per visą bausmės atidėjimo laiką jis privalės mokytis arba dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos.

Auka tapusiai nepilnametei ir jos tėvui priteistas 12 tūkstančių eurų įvertintos neturtinės žalos atlyginimas. 5000 eurų iš šios sumos nuteistojo šeima jau sumokėjo. Ji padengė ir nukentėjusiosios gydymo išlaidas (4000 eurų).

Už minėtus nusikaltimus gresia iki 11 metų nelaisvės. Prokurorė prašė skirti realią 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net