Sužvėrėjusio gimnazisto byloje taškas dar nepadėtasnuotraukos (19)

2021 gegužės 05 15:55:07 Perskaitė 516

Prieš dvejus metus visą Lietuvą šokiravusio nusikaltimo auka tapusi nepilnametė vakar išgirdo pirmą Temidės verdiktą, kuris jos bei jos tėvo neprivertė prapliupti nuoskaudos ašaromis.

 

LAT išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje šiuo metu jau studijuojantis Jurbarko gyventojas M.Icikevičius nuteistas už pasikėsinimą išžaginti nepilnametę merginą, jos seksualinį prievartavimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą. Jis panaikino Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį ir perdavė bylą šiam teismui iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Konstatuota, kad žemesniųjų instancijų teismai padarė esminius pažeidimus. Tauragės apylinkės teismas negalėjo šios bylos išnagrinėti atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą ir dėl to nuteistajam skirti trečdaliu švelnesnę bausmę. M.Icikevičiaus padarytų nusikaltimų aplinkybės nebuvo aiškios, o jo kaltės prisipažinimas buvo tik formalus. Bylą nagrinėjusi teisėja nesiėmė veiksmų ne tik teisiamojo parodymuose esantiems prieštaravimams šalinti. Ji netyrė ir nevertino kitų asmenų parodymų bei bylos duomenų, nenustatė visų reikšmingų aplinkybių bylai teisingai išnagrinėti.

"Vakaro žinios" rašė, kad Tauragės teismas bylą išnagrinėjo vos per pusketvirtos valandos. Tad nenuostabu, kad padaryti ir kiti procesiniai pažeidimai. Nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai nagrinėti nepripažinęs jų civiliniais ieškovais, nesuteikta galimybė nukentėjusiajam pasakyti baigiamąją kalbą. Ir tai dar ne visos esminės klaidos, kurių Klaipėdos apygardos teismas neištaisė ir neatliko visų įrodymų tyrimo.

"Pažymėtina, kad ir atliktas įrodymų tyrimas savo apimtimi ir kokybe neatitiko jau apeliaciniuose skunduose keliamų nukentėjusiųjų ir jų atstovo advokato reikalavimų", - sakė LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas.

Tuomet dar septyniolikmetis, kovinio sporto treniruotes lankantis, girtas Jurbarko rajono politikų sūnus šešiolikmetę žiauriai sumušė, prievartavo ir siekė išžaginti kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone. Joje vienos Jurbarko rajono gimnazijos dešimtokai šventė mokslo metų pabaigą.

M.Icikevičius nuteistas 3 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, atidedant jos vykdymą trejiems metams. Įpareigotas per visą bausmės atidėjimo laikotarpį tęsti mokslus arba dirbti, be kontroliuojančių institucijų žinios nekeisti gyvenamosios vietos ir 12 mėnesių nevartoti alkoholinių gėrimų bei dalyvauti elgesio pataisos programoje. Nukentėjusiajai priteistas 10 tūkstančių eurų įvertinos neturtinės žalos atlyginimas (iš viso priteista 15 tūkst. Eur, įskaičiavus atlygintą žalos dalį), jos tėvui - 2000 eurų.

Prokuratūra LAT prašė šiuos verdiktus panaikinti ir M.Icikevičiui skirti realią trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

Nepilnametė ir jos tėvas siekė nuosprendžių panaikinimo bei bylos nagrinėjimo iš naujo apeliacine tvarka. Juos būtų tenkinęs ir LAT sprendimas M.Icikevičių pasiųsti į pataiso namus šešeriems metams ir padidinti neturtinės žalos atlyginimą iki 30 tūkst. eurų (25 tūkst. merginai ir 5000 jos tėvui).

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net