Sustojo padėti - sučiupo kontrabandininkąnuotraukos (7)

2020 sausio mėn. 25 d. 07:00:00 Perskaitė 2160

Iš Maskvos į Kaliningradą automobilius vežusio Rusijos piliečio kelionė baigėsi Lietuvoje. Ją nutraukė pro šalį atsitiktinai važiavę ir autovežio vairuotojui padėti sustoję muitininkai. Paaiškėjo, kad rusui pagalbos reikėjo nebent slepiant kontrabandines cigaretes. Už tai jam gresia ne tik rūkalų, bet ir kur kas brangiau kainuojančių mašinų konfiskavimas.

 

Į areštinę uždarytas Rusijos pilietis S.G. turėjo pakankamai laiko apmaudui dėl to, kad atsidūrė netinkamoje vietoje ir netinkamu laiku. Vyras sulaikytas Vilkaviškio rajone. Tai padarė atsitiktinai pro magistraliniame kelyje Kybartai - Marijampolė esančią poilsio aikštelę (už Vilkaviškio) važiavę Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai. Pastarieji pastebėjo prie mašinos kažką remontuojantį vairuotoją ir, kadangi jau buvo vakaras bei sutemę, nusprendė jam padėti.

Muitininkai pasuko link autovežio „Mercedes-Benz“, kuriuo vežti penki lengvieji „Mercedes-Benz“ ir viena „Škoda Rapid“. Privažiavę arčiau greitai suprato, kad vairuotojui jų pagalbos nereikia. Priešingai, tuo metu jis būtų laimingiausias pasaulyje žmogus, jei muitininkai apskritai jo nebūtų pamatę - iš autovežio konstrukcijos kyšojo maišai, prikrauti kontrabandinių cigarečių.

Kaip paaiškėjo vėliau, dalis maišuose vežtų dėžių su cigaretėmis peršlapo ir vairuotojas nusprendė jas perkrauti į saugesnę vietą. Per Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio poste atliktą detalų patikrinimą autovežyje rasta 3700 pakelių baltarusiškų cigarečių. Jų vertė, kartu su privalomais mokesčiais, siekia apie 13 tūkstančių eurų. Autovežiu gabenti šeši lengvieji automobiliai įvertinti apie 215 tūkstančių eurų. Mašinos iš Maskvos, per Baltarusiją ir Lietuvą, vežtos į Kaliningrado sritį (Rusija).

Supratęs, kad įkliuvo, Rusijos pilietis dar minėtoje poilsio aikštelėje pabandė išsisukti. Pasiūlė muitininkams kyšį. Net ir įspėtas apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę nesiliovė brukti 950 eurų ir 138 JAV dolerių.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir pareigūnų papirkimo. Jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Muitininkų teigimu, autovežyje slepiamos kontrabandinės cigaretės, nors ir nėra labai dažnas reiškinys, karts nuo karto pasitaiko. Praėjusiųjų metų rugpjūtį Medininkų kelio poste sulaikytas iš Baltarusijos į Kaliningrado sritį septynis lengvuosius automobilius vežęs „Mercedes-Benz“. Jo konstrukcijose aptikti 3654 pakeliai baltarusiškų cigarečių.

Nelegaliai gabenti rūkalai ir toliau sudaro didžiausią muitininkų sulaikytų prekių dalį. Per praėjusius metus sulaikytų kontrabandinių cigarečių ir tabako gaminių vertė siekia daugiau nei 31 milijoną eurų (8,6 mln. pakelių cigarečių ir apie 22 tonas tabako). Tai net 37 procentais daugiau nei užpernai. Didžioji dauguma (8,2 mln. pakelių) rūkalų aptikta stambiose kontrabandos siuntose, likusią jų dalį gabeno smulkūs kontrabandininkai. Pastarųjų muitininkai per praėjusius metus sugavo beveik 6 tūkstančius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net