Susitepusiems prokurorams pagaliau iškilmingai parodytos durys lauknuotraukos (8)

2020 lapkričio 15 09:49:10 Perskaitė 1594

Prokurorų korupcijos byloje įtarimų sulaukę prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Donatas Puzinas iš tarnybos prokuratūroje bandė išeiti gražiai. Nors abu jie atleisti savo noru, nebebus laikomi esantys nepriekaištingos reputacijos ir, sulaukus visų už tai taikomų teisinių pasekmių, atleisti dėl tarnybinio nusižengimo.


Penktadienį generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymais iš pareigų atleisti trys prokurorai, kurių atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų.

Už tarnybinio patikrinimo metu nustatytus pažeidimus griežčiausia tarnybinė nuobauda skirta Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorams Nerijui Marcinkevičiui ir Ugniui Vyčinui bei Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamo persekiojimo skyriaus prokurorui Donatui Puzinui.

Prokurorai, kurie specializavosi tirdami finansinius nusikaltimus, organizavo ir kontroliavo tyrimus, nuo pareigų nušalinti ir tarnybiniai patikrinimai jų atžvilgiu pradėti po jų sulaikymo šių metų gegužės 13 d. Kartu sulaikyti FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Nerijus Valatka ir Kaune praktikuojantis advokatas Šarūnas Mickevičius bei dar šeši asmenys. Visi jie yra įtariami prekyba poveikiu, papirkimu, piktnaudžiavimu ir kyšininkavimu. Galimai tokiu būdu siekta materialinės ar kitokios naudos.

„Esu įsitikinęs, kad tais atvejais, kai, deja, kyla pagrįstos abejonės dėl prokuroro reputacijos, jo veiklos skaidrumo, nešališkumo, etikos bei įstatymo vykdymo, neturiu jokios, nei formalios, nei moralinės teisės, ieškoti galimybių priimti kitokį sprendimą", - savo sprendimą motyvavo E.Pašilis.

Dar tebevykstant tarnybiniam patikrinimui N.Marcinkevičius ir D.Puzinas pateikė prašymus ir buvo atleisti iš tarnybos prokuratūroje jiems patiems prašant. Tačiau skyrus griežčiausią tarnybinę nuobaudą, šie asmenys nebebus laikomi esantys nepriekaištingos reputacijos ir jiems bus taikomos teisinės pasekmės kaip atleistiems iš tarnybos.

Nuo 2016 metų pradžios iki dabar 43 prokurorams po tarnybinių patikrinimų buvo skirtos įvairios tarnybinės nuobaudos, iš jų devyni - atleisti, keturi - pažeminti pareigose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net