Sūnų sudrausminusi mama visiškai išteisintanuotraukos (25)

2020 liepos 10 11:02:46 Perskaitė 2858

Į tikrą teisėsaugininkų ir vaiko teisių gynėjų mėsmalę patekusi kaunietė Eglė Kručinskienė švenčia galutinę pergalę. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) neskundžiama nutartimi konstatavo, jog smurtu prieš savo mažametį sūnų kaltinta moteris yra nekalta.

 

Vakar LAT atmetė prokuroro kasacinį skundą, kuriuo prašyta panaikinti E.Kručinskienei palankią Kauno apygardos teismo nutartį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Tai padaryta nenustačius, kad teismai netinkamai įvertino bylos įrodymus ir padarė baudžiamojo įstatymo taikymo klaidų.

Konstatuota, jog motinos veiksmai nebuvo tinkamas vaiko drausminimo būdas. Tačiau neįrodyta, kad jais padaryti nusikaltimai - fizinio skausmo sukėlimas mažamečiui bei visuomenės rimties ir tvarkos sutrikdymas.

Panaikintas ir sprendimas dalį bylos perduoti policijai, administracinei teisenai prie moterį pradėti. Prokuroras siekė, jog kaunietei būtų skirta 2500 eurų bauda.

Mergaitę ir berniuką auginanti 45 metų E.Kručinskienė smurtu prieš mažamečius vaikus apkaltinta prieš beveik dvejus metus. Matant apie įvykį pranešusiems liudytojams, ji storą kombinezoną vilkinčiam savo dvejų metų sūnui Panemunės parke sudavė per sėdmenis ir rankas. Nors taip mama siekė tik sudrausminti ir apsaugoti dviračių tako link bėgusį vaiką, kuris net nepravirko, tai teisėsaugos įvertinta, kaip nusikaltimai.

Išteisinta kaunietė tikina svarstanti galimybę prisiteisti iš valstybės patirtą žalą. Vieną parą, kurią ji su vyru praleido be iš šeimos paimtų vaikų, ji įvertino milijonu eurų. Pasak mamos, tokių parų buvo apie trisdešimt. Moteris ir pati buvo sulaikyta bei parą praleido areštinėje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net