Šiaulių apygardos teismas pripažino A. Paleckį kaltu ir skyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmęnuotraukos (391)

2021 liepos 28 08:10:00 Perskaitė 5900

Šiandien Šiaulių apygardos teismas užbaigė kontraversiškai vertinamą ir dažnai politizuojamą Algirdo Paleckio šnipinėjimo bylą. Šioje byloje kitas kaltinamasis Deimantas Bertauskas, kuris prisipažino esą šnipinėjęs, nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas.

 

Buvusiam socialdemokratui, Socialistinio liaudies fronto pirmininkui prokuratūra siūlė atimti laisvę 9-iems metams. Tačiau teismo sprendimu A. Paleckis nuteistas šešių metų laisvės atėmimo bausme, iš kurių 17 mėn. jau yra atlikęs.

Šiuo metu politikas yra laisvėje, jam skirta intensyvi priežiūra. Teismo sprendimas nėra galutinis ir greičiausiai bus skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Primename: Algirdą Paleckį Generalinė prokuratūra kaltina šnipinėjimu Rusijos naudai. Teigiama, kad jis apie 1,5 m. rinko Rusijai dominančią informaciją kartu su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir vienu iš Sausio 13-osios bylos kaltininku.

Kitas kaltinamasis Deimantas Bertauskas šiuo metu yra saugomas valstybės.

Algirdas Paleckis: tai Landsbergių sistemos keršto akcija


Portalui Respublika.lt pavyko susisiekti su Algirdu Paleckiu, kuris teigia, kad prieš jį įvyko politinė keršto akcija, o teismas rėmėsi tik vieno liudininko niekuo nepagrįstomis kalbomis. - „Labai keista, kad teismas rėmėsi tik vieno liudininko (Deimanto Bertausko) parodymais, kuris beje yra nuteistas pedofilijos byloje. Negana to, jo parodymai nėra niekuo pagrįsti, teigiama, kad aš sekiau Lietuvos valsybės pareigūnus, prokurorus, tačiau konkrečių įrodymų apie tai, apart liudininko parodymų, nėra. Nerasta nei jokių dokumentų, nuotraukų ar dar kažko, kas galėtų įrodyti, kad aš užsiiminėjau tokia veikla", - teigia politikas.

Susiklosčiusią situaciją ir teismo nuosprendį A.Paleckis vertina kaip keršto akciją. - „Pirmas dalykas yra tai, kad Vidaus saugumo departamentas nori parodyti, kad jie tarsi dirba ir gaudo užsienio valstybių šnipus. O antras dalykas yra tai, kad aš visada nuosekliai kritikavau Lietuvą užvaldžiusią landsberginę sistemą, uždavinėjau nepatogius klausimus ir į viešumą kėliau sistemai nepalankius faktus. Ar tai būtų Sausio 13-osios istorija, ar užvaldytos valstybės klausimas. Sistema nori tiek atkeršyti man, tiek parodyti, kas gali nutikti žmonėms, kurie yra opozicijoje ir priešinasi. Suprask, sisteminėje valstybėje gali būti tik sisteminė opozicija", - teigia buvęs Seimo narys.

Pakalbintas apie ateities planus, Algirdas Paleckis rankų žada nenuleisti, teismo sprendimą skųs, užsimena apie visuomeninę organizaciją. - „Žinoma skųsime, nes byla yra politizuota ir pagrįsta tikrovės neatitinkančiais kaltinimais, kurie grįsti vis kintančiais vieno liudininko parodymais. O rankų nuleisti nežadu bet kokiu atveju, šiuo metu yra kuriama visuomeninė organizacija, daug žmonių buriasi aplinkui, kurie supranta, kas dedasi mūsų valstybėje", - ryžto nepraranda A.Paleckis.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net