Senolis nužudė žmoną ir miegantį sūnųnuotraukos (13)

2019 liepos mėn. 19 d. 16:37:06 Perskaitė 3997

Vienas po kito šią savaitę Lietuvą krečiantys kraupūs nusikaltimai nesiliauja. Sveiku protu nesuvokiamos kruvinos žudynės įvykdytos Kelmės rajone gyvenančioje tvarkingoje ūkininkų šeimoje. Visų gerbiamas garbingo amžiaus vyras mirtinai subadė žmoną ir sūnų bei sunkiai sužalojo posūnį.

 

Algenių kaime įvykdytas nusikaltimas pastebėtas anksti ryte, apie 6.10 val. Policininkų teigimu, 77 metų vyras peiliu mirtinai sužalojo 71 metų žmoną ir 31 metų sūnų bei sunkiai sužeidė 44 metų posūnį. Po to pensininkas sėdo į „Opel Zafira“ ir iš namų išvažiavo. Apie žudynes pareigūnams pranešė jo marti, nužudyto sūnaus žmona. Kruvinas peilis rastas nusikaltimo vietoje.

Į įvykio vietą atskubėjusi greitosios medicinos pagalbos brigada, gyvą likusį ir sąmonės nepraradusį vyrą, turintį negalią, išvežė į ligoninę. Siekiant išsaugoti sužeistojo gyvybę, jis operuotas. Tačiau jo būklė vertinta kaip labai sunki ir medikai turėjo mažai vilčių, jog jam pavyks išgyventi.

Paskelbus paiešką, žudikas netrukus sulaikytas Plungės rajone, važiuojantis keliu Šiauliai-Palanga. Jis dviem parom uždarytas į areštinę. Teigiama, kad pasibaigus šiam terminui bus prašoma pensininką suimti. Telšių apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dviejų savo šeimos narių nužudymo. Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Kelmės rajono policijos komisariato viršininko Daliaus Prakuraičio teigimu, anksčiau ši šeima su teisėsauga jokių bėdų neturėjo, nebuvo asociali ar linkusi į besaikį alkoholio vartojimą. Prieš nusikaltimą išgertuvės namuose nevyko. Pirminiais duomenimis, prieš artimiausius žmones peilį pakėlęs vyras buvo blaivus. Kas jį galėjo paskatinti įvykdyti tokį kraupų nusikaltimą, aiškinamasi.

Algeniai yra kaimas pačiame Kelmės rajono pakraštyje (pietuose), beveik 25 kilometrai nuo Kelmės. Jame gyvena vos kelios šeimos, įsikūrusios sodybose. Vakar „Vakaro žinių“ kalbinti vietos gyventojai tikino, kad šoką dėl šio nusikaltimo patyrė ne tik jie, bet ir visas rajonas bei visa Lietuva.

Apie šią šeimą žmonės atsiliepė labai teigiamai. Ir lyg susitarę tikino, kad taip pensininkas galėjo pasielgti tik dėl pablogėjusios psichinės sveikatos būklės.

„Jie visi kartu gyveno savo pačių pastatytame dviejų aukštų name ir ūkininkavo. Tėvas ūkį perdavė sūnui. Būdavo gražu žiūrėti, kai visi sekmadieniais ar per šventes eidavo į bažnyčią. Pasipuošę, su suknelėmis ir kostiumais. Jie tikrai nesipyko. Vyras ir žmona eidavo rankomis susikabinę.

Pensininkai turėjo tris savo sūnus ir kartu dar gyveno moters sūnus. Jis jaunystėje labai stipriai sumuštas, yra neįgalus. Mes iš pradžių net manėme, kad tai jis galėjo žudyti. Alkoholio šeimoje tikrai niekas nevartojo, labai tvarkinga šeima. Neįsivaizduojama, kas turi atsitikti, kad anksti ryte atsikeltum ir imtum visus žudyti. Čia tik sveikata galėjo sutrikti.

Ačiū Dievui, kad neįvyko dar baisesnė tragedija. Juk nužudytas sūnus su žmona augino tris mažas mergaites. Mes visi šią šeimą labai artimai pažįstame, tad per emocijas dabar net negalime nieko suprasti“, - vakar sakė vos už kelių kilometrų nuo sodybos, kurioje įvyko kraupus nusikaltimas, gyvenanti moteris.

Vietos gyventojų teigimu, miegančius šeimos narius dūriais tiesiai į širdį nužudęs vyras į Plungės rajoną važiavo, nes čia yra jo tėviškė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net