Šeimynėlė lobo draudikų sąskaitanuotraukos (4)

2021 birželio 18 12:38:54 Perskaitė 836

Dvejus metus Šiauliuose gyvenanti šeima sėkmingai apgaudinėjo draudimo bendroves. Nusikaltimus sumanęs vyras į juos įtraukė ne tik žmoną, bet ir garbingo amžiaus savo mamą.

 

Šiaulių teisėsaugininkai baigė narplioti vienai šiauliečių šeimai iškeltą baudžiamąją bylą. Netrukus prieš teismą stos sukčiavimu ir neteisėtų išmokų iš draudimo įmonių gavimu kaltinami trys jos nariai.

Nusikalstamas planas pasipelnyti iš draudimo bendrovių gimė 42 metų vyro galvoje. Jam dar teks atsakyti ir už netikrų dokumentų gaminimą bei neteisėtą spaudo panaudojimą. Juo šiaulietis pasidalino su 39 metų žmona ir 69 metų savo mama. Moterys šeimos galvos sumanymui pritarė.

Kaip ir kiti sukčiai, šeima draudikus apgaudinėti nusprendė imituodama eismo įvykius. Tačiau per juos automobiliai nedaužyti. Meluota apie apgadintas mašinų padangas. Nusikaltimai daryti nuo 2017 metų vasaros iki 2019 metų rugsėjo. Per šį laikotarpį Šiauliuose veikiančios draudimo bendrovės nuolat sulaukdavo kaltinamojo, jo žmonos bei motinos pranešimų apie eismo įvykiuose apgadintas vairuotų mašinų padangas.

Iš viso pateikta 17 melagingų pranešimų. Per dvejus metus sukčiaujant iš keturių draudimo bendrovių pasisavinta daugiau nei 7 tūkstančiai eurų. Aferos darytos naudojant penkis skirtingus automobilius. Keletą kartų įtrauktas ir įmonei priklausantis automobilis. Dėl to įtarimai pareikšti ne tik fiziniams asmenims, bet ir juridiniam asmeniui - šiauliečio žmonai priklausančiai mažajai bendrijai.

Policininkai tyrimą pradėjo po vienos draudimo bendrovės išsakytų įtarimų. Jis buvo pakankamai sudėtingas, tad teko atlikti daug kruopštaus darbo.

Šiauliečiai melavo, kad abi automobilio vienos pusės padangos bei ratlankiai apgadinti įvažiuojant į duobes, persirikiuojant į kitą eismo juostą ar kliudant šaligatvio bortelius. Kaip įrodymai būdavo pateikiamos nuotraukos. Tačiau realiai nesugadinta nė viena padanga. Sudarant draudimo sutartis, padangos būdavo apdraudžiamos papildomai, todėl draudimo išmokos dydis sudarydavo visų keturių padangų sumą. Pagal techninius reikalavimus ant vienos automobilio ašies turi būti dvi vienodos padangos, todėl tokiais atvejais privaloma keisti visas padangas.

Paaiškėjo, kad pagrindinis sukčius dirbo vienoje padangomis prekiaujančioje įmonėje. Jis suklastodavo sąskaitas-faktūras apie padangų pirkimą ir padangų montavimo bei ratų balansavimo darbus, tai patvirtindavo ne jam priklausančiu įmonės spaudu. Suklastoti dokumentai būdavo pateikiami draudimo bendrovėms.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net