Recidyvistas priėjo liepto galąnuotraukos (5)

2020 rugsėjo mėn. 22 d. 09:45:23 Perskaitė 1759

Nepaisant jauno amžiaus, Alytaus gyventojas jau gali pasigirti turtinga kriminaline biografija. Netrukus vaikinas ją papuoš dar vienu įrašu.

 

Kauno apskrities VPK kriminalistai pasistengė, kad dorai gyventi nenorintis 23 metų alytiškis nepamirštų teisiamųjų suolo kietumo. Jaunuolis kaltinamas sunkaus nusikaltimo padarymu - panaudojant apgaulę savo ir kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Nukentėjusiaisiais pripažinti du fiziniai asmenys ir dvi bendrovės. Iš jų Alytaus gyventojas išsinuomojo profesionalius darbo įrankius ir garso techniką. Jis puikiai žinojo, kad grunto tankintuvo, frezavimo aparato, vibroplokštės, plaunamojo siurblio, kampinių pjovimo staklių, garso stiprintuvo su garso kolonėlėmis bei kitų daiktų savininkams grąžinti net nesiruošia. Šis turtas suplanuotas parduoti pašaliniams asmenims. Šią negudrią schemą alytiškiui pasufleravo jo sėbras.

Vaikino padaryta žala įvertinta daugiau kaip 17 600 eurų. Kadangi nukentėjusieji ilgai nedelsė, pareigūnams pavyko nusikaltimą atskleisti gana operatyviai. Sukčius dar nebuvo spėjęs parduoti visų brangių daiktų, kurie grąžinti teisėtiems savininkams.

Niekur nedirbantis ir nesimokantis kaltinamasis yra ne tik daugybę kartų baustas administracine tvarka už įvairius teisės pažeidimus. Taip pat ir teistas už svetimo turto vagystes, plėšimą, neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ir realizavimą bei kitus nusikaltimus. Teismas jį jau yra pripažinęs recidyvistu. Alytiškis savo kaltės neneigia. Vaikinas tikina, kad pagrindinis nusikaltimo motyvas - neturėjimas pakankamai pinigų pragyvenimui.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net