„Pusbrolio Aliuko" politinė karjera atsimušė į teistumąnuotraukos (7)

2021 sausio 27 09:00:06 Perskaitė 402

Apsigalvojęs dėl teismo skirtos bausmės, žinomas atlikėjas ir ilgametis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Valionis labai apsiriko. Girtas avariją padaręs grupės „Pusbroliai Aliukai ir sesutė" dainininkas teistumo ir atpildo neišvengė, tad gali atsisveikinti su tarybos nario mandatu. Nemalonumai gresia ir už jį laiduoti sutikusiam rajono vicemerui Pauliui Aukštikalniui.


Pirmadienį Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose paskelbtas nuosprendis 60-mečiui Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariui (penktoji kadencija) K.Valioniui. Teismas nesutiko politiko ir žinomo atlikėjo nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. Už kolegą atsakomybę prisiimti buvo pasiryžęs rajono mero pavaduotojas P.Aukštikalnis.

Už tai, kad vairavo girtas ir padarė avariją, K.Valioniui teismas skyrė 1700 eurų baudą, konfiskavo automobilį „Audi A8" (vertė - apie 4400 eurų) bei atėmė teisę vairuoti 1 metus ir 3 mėnesius. Šį sprendimą politikas dar gali skųsti.

Praėjusių metų gruodžio 14-osios vakarą neseniai jubiliejų atšventęs K.Valionis prisidirbo Kėdainių miesto pakraštyje esančiame Vilainių kaime. Vairuojama „Audi A8" kliudė daugiabučio namo kieme stovinčią „Audi A4". Avarijos kaltininkui nustatytas sunkus girtumo laipsnis - 2,85 prom. Promilių užteko, kad būtų iškelta baudžiamoji byla. Nors policijos suvestinėje nebuvo nurodyti net vairuotojo inicialai, apie tarybos nario nuotykį žinia greitai pasklido. Jį atpažino Vilainių gyventojai.

Liudytojų teigimu, šis eismo įvykis galėjo baigtis ir be policijos įsikišimo bei tolesnių pasekmių. Apgadinto automobilio savininkas sutiko užpildyti eismo įvykio deklaraciją, tačiau neblaivus K.Valionis pradėjo konfliktuoti. Jis sulaikytas ir naktį blaivėsi areštinėje.

Savivaldybės biudžetinės įstaigos Tuskavos kultūros centras meno vadovas K.Valionis teisme pasakojo, kad prie vairo sėdo su draugu išgėręs butelį degtinės. Iš pradžių nuvežė pastarąjį iki autobusų stotelės. Draugui paskambinus ir pasakius, jog autobusas jau išvažiavo, nusprendė pas jį grįžti. Tačiau namų kiemas buvo per siauras.

Praėjus savaitei po šio įvykio, teismas savo kaltę dėl netyčinio nusikaltimo padarymo pripažinusiam K.Valioniui baudžiamuoju įsakymu (bausmė sumažinta trečdaliu) skyrė 1900 eurų baudą, atėmė teisę vairuoti 2 metams ir konfiskavo „Audi A8".

Nors atgailavęs politikas tikino, kad sutiks su bet kokia bausme, netruko apsigalvoti. Manoma, jog tam įtakos turėjo pragmatiškas siekis išsaugoti tarybos nario mandatą, kurio gali netekti dėl teistumo. Tuo labiau kad ir Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis pareiškė, jog toks poelgis turi būti vertinamas labai griežtai. Pradėta kalbėti, kad jei K.Valionis savo noru nepaliks tarybos, bus pradėta jo įgaliojimų nutraukimo procedūra.

Apskundęs nuosprendį, K.Valionis paprašė jį nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. Laiduoti už jį sutiko rajono vicemeras P.Aukštikalnis. Atmesdamas šį prašymą teismas konstatavo, kad politikas yra linkęs sistemingai pažeisti įstatymus, o jam skirtos administracinės nuobaudos jokios įtakos elgesiui nepadarė. Prisiminta, kad 2018 metų rugsėjį nutrauktas K.Valionio atžvilgiu policijos pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Įtariamajam su nukentėjusiuoju pavyko susitaikyti. Atlikėjas septynis kartus administracine tvarka baustas už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Noras padėti kolegai vicemerui P.Aukštikalniui gali atsirūgti. Kėdainių rajono savivaldybės Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl galimai jo supainiotų viešųjų ir privačiųjų interesų. Suabejota, ar mero pavaduotojo dėka išvengti baudžiamosios atsakomybės galėjęs tarybos narys bus savarankiškas ir nešališkas balsuojant taryboje. Ar jo apsisprendimui įtakos nepadarys noras atsidėkoti už sutikimą laiduoti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net