respublika.lt

Prokurorai teismui perduoda bylą dėl mokesčių vengimo, asmenys galėjo nesumokėti beveik 0,5 mln. eurų

Publikuota: 2023 sausio 26 11:55:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Klaipėdos apygardos prokuratūra. Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

 

Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.

Kaip skelbiama prokuratūros pranešime spaudai, įtariama, kad transporto priemonių pervežimu Vakarų Europoje bei naudotų automobilių prekyba Tauragėje veikiančioje automobilių pardavimo aikštelėje užsiimančios įmonės vadovai, siekdami išvengti mokesčių valstybei, dvejus su puse metų galėjo apgaulingai tvarkyti bendrovės apskaitą.

„Manoma, kad į įmonės buhalteriją nebuvo įtraukti 158-iems darbuotojams faktiškai mokami atlyginimai, o dalis atlygio – beveik 600 tūkst. – galimai buvo išmokėtas „vokeliuose“. Skaičiuojama, kad dėl to į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta bendrai apie 438 tūkst. eurų“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad išvien veikę bendrovės vadovai ir 4 darbuotojai, automobilių pardavimo dokumentuose nurodydavo galimai mažesnę pardavimo kainą, nei ji yra iš tiesų. Pabrėžiama, kad surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog per kiek ilgiau nei metus galėjo būti parduota ne mažiau nei 19 automobilių, o dalis grynaisiais pinigais už jų pardavimą gautų pajamų – per 21,6 tūkst. eurų – nebuvo įtraukta į įmonės apskaitą. Įtariama, kad tokiu buvo išvengta sumokėti beveik 4 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo laikinai apribota nuosavybės teisė į turtą. Areštuoto turto vertė pakankama, kad būtų užtikrintas žalos valstybei atlyginimas.

Baudžiamoji byla, kurią sudaro 59 tomai arba daugiau nei 11 tūkstančių dokumentų, perduota nagrinėjimui Klaipėdos apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar elektra dar pasieks tokias kosmines kainas, kokios biržoje buvo pernai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +4 C

+4 +6 C

 

-1 +6 C

+5 +10 C

+5 +10 C

 

+3 +6 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s