Pritarta teisėjų K.Gurino ir K.Jucio atleidimamsnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 21 d. 11:57:53 Perskaitė 746

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, kuriam vadovauja „valstietė“ Agnė Širinskienė, trečiadienį pritarė Seimo nutarimo projektams dėl Konstantino Gurino ir Kęstučio Jucio atleidimo iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigų.

 

K. Gurino atveju, teisėją yra siūloma atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo.

„Komitetas priėmė sprendimą pritarti Seimo nutarimui dėl teisėjo K. Gurino atleidimo ir sprendimas buvo priimtas vienbalsiai“, – po komiteto posėdžio žurnalistams patvirtino A. Širinskienė.

Įrodymai teisėjo atleidimo motyvams buvo argumentuoti, sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.

„Mus įtikino pateikta medžiaga ir mes tikrai matome ir pritariame Teisėjų tarybos sprendimui ir tie teisėjo etikos pažeidimai, kurie yra įvardinami, jie iš tiesų, manytume, yra įvykę ir tokiu atveju sunku būtų suvokti, kad žmogus galėtų toliau eiti savo, kaip teisėjo, pareigas“, – sakė A. Širinskienė.

Antradienį Seimas neeilinėje sesijoje po pateikimo pritarė prezidento dekretui, kuriame, pažeminus teisėjo vardą, prašoma atleisti Konstantiną Guriną iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų. Pritarta ir Kęstučio Jucio atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų, kuris dėl asmeninių priežasčių pareigas palieka savo noru.

Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad prezidentas, norėdamas atleisti iš pareigų teisėją, privalo gauti Teisėjų tarybos patarimą. Tiek dėl K. Gurino, tiek dėl K. Jucio atleidimo iš pareigų prezidentas Gitanas Nausėda iš Teisėjų tarybos patarimą gavo.

Apylinkių ir apygardų teisėjai yra atleidžiami prezidento dekretais. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai atleidžiami prezidento, tačiau atleidimui reikia gauti Seimo pritarimą. Aukščiausiojo Teismo teisėjai yra atleidžiami Seimo su prezidento pritarimu.

Ketvirtadienį Seimas dėl K. Gurino atleidimo priims galutinį sprendimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net