respublika.lt

Praslinko kraupus juodasis savaitgalis: sužalotas kūdikis, šūvis į tėvą, mirtini smūgiai

Publikuota: 2023 lapkričio 20 19:00:02, Vytas VARUNGIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Kaip įtariama, Klaipėdoje pro langą tėvas išmetė kūdikį, o Vilniuje studentas paleido mirtiną šūvį į savo gimdytojo galvą. Vilkyškių miestelyje mirtinai sumušta moteris, o šį nusikaltimą galimai įvykdęs jos vyras žuvo avarijoje. Tą pačią dieną gyvybės neteko ir dar viena sumušta moteris.

 

Kūdikio būklė - kritinė

Sukrečianti nelaimė įvyko šeštadienį Klaipėdoje. Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 11 val. Laukininkų gatvės namo kieme buvo rastas ant žemės gulintis 5 mėnesių kūdikis. Pirminiais duomenimis, jį pro pirmojo aukšto buto langą išmetė 25 metų tėvas.

Sunkios būklės vaikas nuvežtas į Klaipėdos Vaikų ligoninę ir gelbėtas reanimacijos skyriuje, o vėliau pervežtas į Kauno klinikas. Kaip teigiama, kūdikis patyrė daugybinius sužalojimus. Medikai spėlioja, ar prieš iškritimą jis galėjo būti mušamas.

Pirmadienį Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė „Vakaro žinioms" komentavo, kad kūdikio sveikatos būklė pablogėjo ir tapo kritine.

Vaiko teisių gynėjai susisiekė su jo mama, pasiūlė pagalbą. Jų žiniomis, tai ne vienintelis šeimoje augantis vaikas. Kitas šeimoje augantis vaikas šiuo metu yra saugioje aplinkoje. „Šiuo metu renkame kitą svarbią informaciją, vertiname, kokios dar pagalbos gali reikėti šeimai, kuriai jau anksčiau ji buvo teikta", - informavo G.Noliūtė.

Tėvą prižiūri medikai

Vaiko tėvas buvo sulaikytas ir atsidūrė medikų priežiūroje. Klaipėdos apygardos prokuratūra nurodė, kad įtariamasis prieš tai teisėsaugai buvo žinomas. Vyras ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų - ir už nužudymą. Ekspertai nustatys, ar įvykio metu jis nebuvo apsvaigęs.

Bendrasis pagalbos centras (BPC) nelaimės dieną 10.54 ir 11.09 val. sulaukė įtariamojo skambučių. Kaip „Vakaro žinioms" tvirtino BPC atstovė Vilma Juozevičiūtė, jie buvo su įvykiu nesusiję ir neadekvatūs: „Pavyzdžiui, norėta iškvieti kariuomenę."

Į šį butą šiemet du kartus vyko policijos pareigūnai. Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė negalėjo nurodyti dėl ko jie buvo kviesti, bet patikino, kad vykta ne dėl smurto artimoje aplinkoje.

Pirmadienį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai tenkino prokuroro prašymą įtariamajam skirti griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą. Vyras suimtas dviem savaitėms. Teismo buvo prašoma įtariamąjį suimti mėnesiui.

„Teismo posėdyje įtariamasis nedalyvavo dėl sveikatos būklės. Gauta gydytojos pažyma", - „Vakaro žinioms" sakė Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Monika Vismantė.

Ji patvirtino, kad suėmimo terminas gali būti pratęstas, kai vyras galės atvykti į posėdį: „Kiekvienas turi teisę būti išklausytas."

Gyvybės nepavyko išgelbėti

Šeštadienio naktį policijos pareigūnai ir medikai skubėjo į Vilniaus Kalnėnų gatvėje esančius namus. Apie pusę pirmos gautas pranešimas, kad gindamasis jaunuolis šovė į savo tėvą.

Kaip informavo Vilniaus apskrities policija, pirminiais duomenimis, nelaimė įvyko konflikto metu.

Šauta iš nukentėjusiajam teisėtai priklausančio 9 mm kalibro pistoleto „PM". Ginklas rastas vietoje.

Dėl šautinės žaizdos galvoje 44 metų vyras paguldytas į ligoninę. Čia jo gyvybės nepavyko išgelbėti - užvakar 22.20 val. pacientas mirė.

Policija iš nurodė, kad į areštinę uždarytas įtariamasis - Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 21 metų studentas. Vėliau akademija patikslino, kad jaunuolis yra Vilniaus universiteto studentas. Savaitgaliais jis lankė akademijoje organizuojamų Jaunesniųjų karininkų vadų kursus. Policija neatmeta versijos, kad galėjo vykti konfliktas tarp jaunuolio tėvų, o studentas gynė motiną,

Mirtinai sumušė moteris

Šiurpi šeimos drama sukrėtė Vilkyškių miestelį. Policijos duomenimis, užvakar apie 21.30 val. Pagėgių savivaldybėje, kelio Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda 129-ame kilometre, 64 metų vyro vairuojamas automobilis „Chevrolet Captiva" nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Vairuotojas žuvo.

Kaip „Vakaro žinioms" pasakojo Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė, norėdami pranešti apie nelaimę pareigūnai bandė susisiekti su žuvusiojo žmona, tačiau priskambinti telefonu nepavyko. Tuomet policininkai nuvyko į jos namus. Apie 22.35 val. čia ir aptiktas mirtinai sumuštos 58 metų moters kūnas.

Dėl nužudymo įtariamas jos žuvęs vyras. Pareigūnai įtaria, kad sutuoktinis mirtinai susižalojo savo noru. Abu asmenys anksčiau nėra turėję reikalų su teisėsauga. Dramos aplinkybės turėtų paaiškėti ikiteisminio tyrimo metu.
Kaip informavo Policijos departamentas, užvakar apie 13 val., Šilalėje, Maironio gatvėje, namuose įvyko kita žmogžudystė. Konflikto metu girtas (3,74 prom.) 31 metų vyras sumušė 30 metų moterį. Ji dėl patirtų sužalojimų mirė. Vyriškis sulaikytas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s