Po tarnybos namo vykęs kinologas sulaikė du neteisėtus migrantusnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 21 d. 13:08:52 Perskaitė 1947

Po tarnybos namo vykęs Tribonių užkardos pasienietis kinologas Šalčininkų prieigose sulaikė du neteisėtus migrantus.

 

Sekmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos(VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Tribonių užkardos kinologas po pamainos nuosavu automobiliu vyko į namus. Kartu buvo ir jo augintinis belgų aviganis Ikaras.

Kelyje Lyda-Vilnius, neprivažiavus Šalčininkų, pasienietis pastebėjo šalikele palei Stasylų mišką einančius du vyrus. Dažnai šiuo keliu į tarnybą ir iš jos važinėjančiam VSAT kinologui abu asmenys pasirodė įtartini. Pasienietis sustabdė mašiną ir iš pradžių juos pakalbino lietuviškai, vėliau rusiškai. Abu vyrai nieko nesuprato. Kai pareigūnas į juos kreipėsi angliškai, vienas sustabdytųjų irgi prabilo šia kalba.

Vyrai prisistatė Irako piliečiais, 29-erių ir 39-erių. Jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų jie neturėjo, išskyrus pažymėjimą arabų kalba.

Kinologas informavo neteisėtus migrantus, kad jie yra sulaikomi, ir telefonu iškvietė kolegas iš už maždaug 5 kilometrų nuo šios vietos esančios Tribonių užkardos.

Neteisėti migrantai nebandė prieštarauti ar bėgti, matyt, ir todėl, kad matė automobilyje pro langą juos atidžiai stebintį tarnybinį belgų aviganį Ikarą. Jie turėjo kuprines su asmeniniais daiktais ir drėgnais drabužiais.

Atvykę Tribonių pasieniečiai sulaikytuosius išsivežė į užkardą apklausai.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Migrantams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Irakiečiais prisistatę vyrai vėliau uždaryti į areštinę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net