Plaštaką prisiuvo, tačiau išsaugoti ne visi pirštai (1)

2021 vasario 02 10:05:10 Perskaitė 225

Noras užsidirbti per moksleivių vasaros atostogas, nepilnamečiui panevėžiečiui baigėsi labai liūdnai. Negana to, paaiškėjo, kad keturiolikmetis įmonėje darbavosi nelegaliai.


Pirmadienį Panevėžio teisėsaugininkai teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, iškeltą dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe. Prieš Temidę stos 14-metį nelegaliai savo įmonėje įdarbinęs verslininkas.

Ikiteisminis tyrimas dėl paauglio sužalojimo pradėtas praėjusiųjų metų liepos pradžioje. Dėl nupjautos dalies plaštakos nukentėjusysis skubiai nuvežtas į Vilnių, kur atlikta operacija. Galūnę neurochirurgai prisiuvo, tačiau pavyko išsaugoti ne visus pirštus. Padarytas sunkus kūno sužalojimas.

Paauglys sužalotas kaltinamajam priklausančioje įmonėje, kai dirbo metalo apdirbimo staklėmis. Priimti į darbą vasarą užsidirbti norintį nepilnametį paprašė verslininko bičiulis. Tačiau keturiolikmetis oficialiai neįdarbintas, įmonėje dirbo nelegaliai. Už tai verslininkui Valstybinė darbo inspekcija surašė administracinio teisės nusižengimo protokolą. Įmonės savininkas savo kaltę pripažįsta.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net