Paskelbtas verdiktas I.Strazdauskaitės nužudymo bylojenuotraukos (11)

2020 balandžio mėn. 03 d. 10:25:21 Perskaitė 1848

Kauno apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį ir pripažino pusbrolius Karolį, Leoną ir Mantą Bieliauskus kaltais dėl itin žiauraus plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo.

 

Teismas, subendrinęs bausmes, L. Bieliauskui paskyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę, kurią jis turės atlikti kalėjime, ir pripažino jį pavojingu recidyvistu. K. Bieliauskui teismas paskyrė subendrintą 17 metų laisvės atėmimo bausmę, o M. Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmę, kurias jie turės atlikti pataisos namuose, skelbia Kauno apygardos teismas. Pusbroliai nuteisti už tai, kad veikdami organizuotai, kankindami ir itin žiauriai, dėl savanaudiškų paskatų, siekdami nuslėpti kitus nusikaltimus, nužudė merginą.

Teismas nustatė, kad pusbroliai Bieliauskai kryptingai naikino įkalčius, teisme pakeitė ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, neatgailavo. Nors jie visi trys veikė aktyviai, tačiau teismas nustatė, kad darydamas labai sunkų nusikaltimą asmens gyvybei, kuris sukėlė nepataisomas pasekmes, būtent L. Bieliauskas elgėsi itin žiauriai.

Teismas nužudytosios tėvams iš trijų pusbrolių solidariai priteisė 4 510 eurų turtinei žalai atlyginti ir po 30 000 eurų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti, nužudytosios seseriai – 15 000 eurų ir sužadėtiniui – 15 000 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Kiti du kaltinamieji Algimantas Stankevičius ir Tomas Zagurskis nuteisti už tai, kad, veikdami organizuotoje grupėje, dalyvavo apiplėšime ir pagrobė didelės vertės turtą. A. Stankevičiui teismas paskyrė subendrintą 2 metų 2 mėnesių, o T. Zagurskiui – 2 metų laisvės atėmimo bausmes, kurias jie turės atlikti pataisos namuose.

Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, atsakomybę sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, kaltininkų asmenybes, teistumus, padarytų nusikalstamų veikų motyvus ir tikslus, nusikalstama veika padarytą žalą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net