Paryžiaus policija prieš protesto dalyvius panaudojo ašarines dujasnuotraukos (6)

2018 lapkričio mėn. 24 d. 14:09:29 Perskaitė 936

Policijos pareigūnai Paryžiuje panaudojo ašarines dujas ir vandens pabūklus, siekdami išvaikyti protestuotojus, nepatenkintus dėl kylančių degalų kainų, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

 

Keli šimtai protestuotojų susirinko Paryžiaus Eliziejaus laukų alėjoje, kur juos pasitiko policijos pareigūnai, pasiryžę sustabdyti protestuotojus, bandančius pasiekti šalimais esančius prezidento Eliziejaus rūmus.

Kai kurie protestuotojai giedojo Prancūzijos himną, tuo tarpu kiti laikė užrašus „Macronai, atsistatydink“ ir „Macronas - vagis“.

Protestuotojai, pasipuošę geltonomis liemenėmis, Prancūzijos gatves blokuoja jau savaitę. Jie priešinasi prezidento Emmanuelio Macrono įvestiems mokesčiams benzinui ir dyzelinui, dėl kurių išaugo degalų kainos. E. Macronas taip siekia paskatinti šalį judėti link atsinaujinančios energetikos.

Policijos pajėgos yra susirūpinusios dėl į protestuotojų gretas įsimaišiusių kraštutinių kairiųjų ir radikalių dešiniųjų, galinčių sukelti neramumus minioje. Manoma, kad šeštadienį Paryžiuje į gatves išeis per 30 tūkst. žmonių.

Paryžiaus miesto savivaldybės teigimu, šeštadienį mieste dirbs apie 3 tūkst. policijos pareigūnų. Jiems teks susitvarkyti, be „geltonųjų liemenių“ protesto, su demonstracija prieš seksualinį smurtą ir futbolo bei regbio rungtynėmis šalies sostinėje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net