Pareigūnai kankino vaikusnuotraukos (7)

2020 spalio mėn. 18 d. 18:38:36 Perskaitė 2055

Per apklausas nusikaltimais įtariamus nepilnamečius mušę ir į mišką vežę Vilkaviškio rajono policininkai bausmių neišvengė.


Pirmosios instancijos teismo verdiktą apskundę Marijampolės apskrities VPK pareigūnai Giedrius Bakšys ir Vytautas Žemantauskas užtarimo Kauno apygardos teisme nesurado. Pastarasis paliko galioti policininkams skirtas Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmų bausmes.

G.Bakšys privalės sumokėti 9415, V.Žemantauskas - 7532 eurų baudą. Jiems palikta galioti ir paskirta baudžiamojo poveikio priemonė - teisės dirbti ar eiti valstybės tarnautojo pareigas atėmimas trejiems metams.

Marijampolės apskrities VPK vyriausiasis tyrėjas ir tyrėjas persistengė 2016 m. lapkričio mėnesį. Siekdami išaiškinti vagystės Vilkaviškyje aplinkybes bei nusikalstamą veiką įvykdžiusius asmenis, jie sulaikė tris nepilnamečius asmenis. Pastarieji talkino telefoniniams sukčiams ir pakliuvo į pasalą, kaip atvyko paimti pinigų iš apgautos pensininkės.

Norėdami išgauti informaciją, apklausų metu G.Bakšys ir V.Žemantauskas neteisėtai apribojo keturiolikos, šešiolikos ir septyniolikos metų paauglių laisvę, mušė bei naudojo psichologinę prievartą. Vienas jų net vežtas į mišką.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net