Pakratė užsieniečius įdarbinusias įmonesnuotraukos (4)

2021 spalio 27 16:31:07 Perskaitė 525

Per daugiau nei pusantrų metų, iš vienos įmonės banko sąskaitų galėjo būti išgryninta 1,5 mln. eurų.

 

Įtardami dviejų statybos ir betonavimo darbais užsiimančių įmonių galimą didelio masto mokesčių vengimą, atlyginimų vokeliuose mokėjimą Lietuvoje dirbantiems užsienio šalių darbininkams ir galimą 750 tūkst. eurų pasisavinimą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai spalio viduryje sostinėje atliko 19 kratų, buvo sulaikyti 5 asmenys, jiems pareikšti įtarimai.

Ikiteisminio tyrimo duomenys rodo, kad dvi tarpusavyje susijusios įmonės darbams atlikti samdė apie 100 užsieniečių iš Ukrainos, Baltarusijos, Tadžikistano. Įtariama, kad siekdami nemokėti privalomų mokesčių valstybei, įmonių vadovai galėjo į apskaitą įtraukti tik dalį duomenų apie mokamus atlyginimus ir priskaičiuotą darbo laiką, nors tikėtina, kad darbuotojai dirbo ilgiau nei parodyta dokumentuose, ir uždirbo daugiau.

Pareigūnai skaičiuoja, kad nuo 2020 m. sausio, per daugiau nei pusantrų metų, iš vienos įmonės banko sąskaitų galėjo būti išgryninta 1,5 mln. eurų. Įtariama, kad pusė šios sumos galėjo būti naudojama neoficialiam darbo užmokesčiui mokėti, o kita dalis galėjo būti pasisavinta. Dėl apgaulingai tvarkomos apskaitos ir neteisingų duomenų teikimo valstybei galėjo būti nesumokėta per 400 tūkst. eurų pelno mokesčio ir socialinio draudimo įmokų.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net