N.Venckienė paleidžiama iš izoliatoriaus už užstatąnuotraukos (64)

2019 lapkričio mėn. 19 d. 18:20:04 Perskaitė 6070

Antradienį buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė paliko Kauno tardymo izoliatorių. Tokį sprendimą priėmė jos skundą dėl kardomosios priemonės skyrimo išnagrinėjusi Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija. N.Venckienę į laisvę paleista už 10 tūkst. eurų užstatą.

 

Vienas iš skundą nagrinėjusių teisėjų Audrius Cininas po teismo posėdžio patvirtino, kad N.Venckienė paleidžiama į laisvę, nes atsižvelgiant į pateiktus įtarimus buvo nuspręsta kardomąją priemonę sušvelninti. „Pagrindinis teismo motyvas yra tas, kad pagal poniai Venckienei pateiktus įtarimus jai gresiančios bausmės nėra labai didelės ir suėmimo taikymas yra neadekvačiai per griežtas“, - po teismo posėdžio pareiškė A.Cininas.

Teisėjas patvirtino, kad N.Venckienei bus taikoma intensyvi priežiūra, kad įtariamoji neišvyktų iš šalies: „Kitos kardomosios priemonės, kurios paskirtos, yra 10 tūkstančių eurų užstatas ir dokumentų paėmimas. Tai reiškia, kad poniai Venckienei bus uždėta vadinamoji „apykojė“ ir ji bus kontroliuojama elektroniniu būdu.“

Moteris privalės būti dokumentuose nurodytoje gyvenamoje vietoje Garliavoje.

Palikdama Kauno tardymo izoliatorių N.Venckienė šypsojosi, tačiau buvo nekalbi. Vėliau „Vakaro žinioms“ susisiekus su N.Venckienės mama Laimute Kediene ši neslėpė džiaugsmo, kad dukra pagaliau sugrįš į namus. „Neringa nepavargusi, nuotaikos geros. Mums ir patiems ramiau matyti, kad ji jaučiasi gerai“, - sakė L.Kedienė.

Moteris tikėjosi, kad dukrai bus leista dalyvauti savaitgalį vykusiose N.Venckienės pusbrolio Tado Skučo laidotuvėse. Deja, advokatės prašymas buvo atmestas. Giminę užgriuvus šiai netekčiai, kaip sako L.Kedienė, su dukra tik apie tai ir kalbėjo. Kol kas artimiausi planai, grįžus dukrai - šeimyninė vakarienė. „Kol kas nespėjome pasidalinti planais ar viltimis. Kalbėjome tik apie mano sesers sūnų, kuris mirė. Tikėjomės, kad išleis į laidotuves ir Neringą, bet neišleido“, - sakė L.Kedienė.

Į laisvę N.Venckienė paleista po to, kai apskundė Kauno apygardos teismo sprendimą patenkinti prokuroro prašytą kardomąją priemonę ir skirti buvusiai teisėjai 2 mėnesius suėmimo. Siekiant teisme nešališkumo, apeliaciniam skundui nagrinėti Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje buvo sudaryta trijų teisėjų - Aušros Bielskės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), A.Cinino ir Dariaus Prankos - kolegija. Argumentuodama tuo, kad A.Cininas ir A.Bielskė dalyvavo nagrinėjant vadinamąją pedofilijos bylą, N.Venckienės advokatė prašė nušalinti šiuos teisėjus, tačiau šis prašymas nebuvo tenkintas.

Tenkindamos Lietuvos prašymą perduoti N.Venckienę, JAV nurodė, kad, vadovaujantis šios šalies įstatymais, N.Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo Laimutei Stankūnaitei, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net