Nužudymu įtariamą lietuvį „iškomandiravo" į Nyderlandusnuotraukos (2)

2021 birželio 11 14:23:12 Perskaitė 303

Nyderlanduose sulaikyti du labai sunkaus nusikaltimo padarymu įtariami lietuviai sulaukė ir į gimtinę suspėjusio pasprukti bendrininko.

 

Prieš kelias dienas Nyderlandų teisėsaugininkams perduotas 33 metų Lietuvos pilietis. Jo atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis. Lietuvis įtariamas užsienyje nužudęs žmogų.

Pietinėje Nyderlandų Karalystės dalyje esančiame Boxtel mieste labai sunkus nusikaltimas įvykdytas šių metų sausio 23 dieną. Įvykio vietoje rastas nužudytas 73-ejų metų svečių namų savininkas.

Tyrimą pradėję vietos teisėsaugos pareigūnai netruko surinkti įrodymus, kad nusikaltimą galėjo padaryti trys Lietuvos piliečiai. Šių metų kovo mėnesį 36-erių ir 39-erių metų lietuviai sulaikyti Nyderlanduose.

Paaiškėjo, kad trečiasis įtariamasis suspėjo išvykti iš šalies. Gavus informaciją, jog jis grįžo į gimtinę, į tyrimą įsitraukė ir Lietuvos pareigūnai. Vadovaujami Kauno apygardos prokurorės, galimo žudiko paieška užsiėmė Alytaus ir Kauno apskričių VPK policininkai. Ji buvo sėkminga. Netrukus nustatyta jauno vyro buvimo vietą ir jis sulaikytas.

Operaciją koordinavo Lietuvos nacionalinis narys Eurojuste. Visi proceso veiksmai atlikti ypatingai skubiai, asmuo surastas ir perduotas užsienio valstybei per itin trumpą laiką. Dėl nužudymo pradėtas ikiteisminis tyrimas toliau tęsiamas Nyderlandų Karalystėje.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net