Nuteisti prievartautojai privalės sumokėtinuotraukos (9)

2020 sausio mėn. 11 d. 06:59:18 Perskaitė 2821

Prieš aštuonerius metus tikrą košmarą Panevėžyje išgyvenusi mergina savo skriaudikams neatleido net ir po Temidės verdikto, pasiuntusio smurtautojus už grotų. Už brutalų ir šlykštų nusikaltimą nuteisti septyni vyrai jai privalės atlyginti ir neturtinę žalą.

 

Vakar Klaipėdos apygardos teismas iš dalies patenkino 25 metų pamario gyventojos apeliacinį skundą ir pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą. Išnagrinėjęs civilinę bylą jis jaunai moteriai solidariai iš septynių asmenų priteisė 28 tūkst. eurų įvertintos, nusikalstamomis veikomis padarytos, neturtinės žalos atlyginimą. Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai ieškovei buvo priteisę per pusę mažesnę sumą. Ji pati patirtą žalą buvo įvertinusi 35 tūkst. eurų.

Nors praėjo jau nemažai metų, moteris iki šiol prisimena jos gyvenimo košmaru tapusį nusikaltimą. Jis 2012 metų gegužės mėnesį įvykdytas Panevėžyje. Vėlų vakarą mergina parduotuvėje sutiko savo buvusį draugą Nerijų Dilbą, kuris ją jėga įsitempė į automobilį ir nusivežė į vieną garažų bendriją. Keliais smūgiais palaužęs buvusios merginos pasipriešinimą, vyras privertė pastarąją seksualiai patenkinti kartu mašinoje buvusį jo draugą Domą Kurlinską.

Tuo merginos niekinimas nesibaigė. Paskambinęs telefonu N.Dilba pakvietė dar penkis pažįstamus vyrus. Visi jie kelias valandas nukentėjusiąją mušė, žagino ir seksualiai prievartavo. Merginai pasprukti nuo skriaudėjų pavyko tik paryčiui, kai
N.Dilba ją parsivežė į savo namus ir užmigo.

Išniekinta mergina iš karto kreipėsi į Panevėžio apskrities VPK. Nusikaltimo aplinkybes ėmė narplioti Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai.

„Byla buvo sudėtinga dėl didelio įtariamųjų skaičiaus. Prieš dalį jų bylą teko nutraukti dar ikiteisminio tyrimo metu, nepavykus surinkti duomenų, pagrindžiančių jų kaltę. Jau perdavus bylą į teismą, keli kaltinamieji pasislėpė nuo tyrimo, todėl bylos nagrinėjimas teisme užsitęsė beveik pusantrų metų. Teisme kaltinamieji savo kaltę neigė, kai kurie iš viso atsisakė duoti parodymus. Tai, kad teismas visus septynis teisiamuosius pripažino kaltais, parodo, kad ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai kruopščiai ir profesionaliai surinko visus įkalčius, pagrindžiančius jų kaltę“, - sakė tyrimui vadovavusi ir kaltinimą teisme palaikiusi tuometinė Panevėžio apylinkės vyriausioji prokurorė Sandra Povilonienė.

Dėl išžaginimo ir seksualinio prievartavimo bendrininkų grupėje kaltinimai pareikšti septyniems Panevėžio miesto ir rajono gyventojams. Du jų, jau pradėjus nagrinėti bylą teisme, pasislėpė, tačiau pareigūnai bėglius surado.

Buvusį aukos draugą N.Dilbą Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltu ne tik dėl merginos seksualinio prievartavimo ir išžaginimo, bet ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų. Po minėto nusikaltimo jis dar peiliu sužalojo vieną panevėžietį. Už tai vyriškiui skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė. Tokio pat dydžio bausmė (subendrinus anksčiau skirtą ir neatliktą) skirta Aurimui Tvaskai. Lukas Blažys, Marius Tamašauskas ir Ramūnas Kaulinskas į belangę pasiųsti 4 metams. Tomas Lazdynas ir Domas Kurlinskas atsipirko tik lygtinėmis ketverių metų laisvės atėmimo bausmėmis, kurių vykdymas atidėtas dvejiems ir trejiems metams.

Nuteisti vyrai nepasidavė. Prašė juos išteisinti arba bent skirti švelnesnes bausmes. Tačiau 2017 metų sausio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas jų skundus atmetė ir paliko galioti skirtas bausmes.
"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net