Nusirito Kauno apskrities policininkų vado galvanuotraukos (19)

2020 vasario mėn. 27 d. 11:00:06 Perskaitė 4006

Laikinosios sostinės policiją vis dar krečiantis korupcijos skandalas pasiekė pačią viršūnę. Vakar iš pareigų atleistas pasitikėjimą praradęs Kauno apskrities VPK viršininkas Darius Žukauskas. Beveik tris dešimtmečius teisėsaugai atidavęs pareigūnas pakėlė Policijos departamento vadovų jam mestą pirštinę ir dėl sugrįžimo į darbą kovos teisme.

 

Iš Kauno apskrities VPK viršininko pareigų (ir iš tarnybos policijoje) 48 metų D.Žukauskas atleistas, nes iš jo atimtas leidimas dirbti su įslaptinta informacija. Šį sprendimą priėmė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Policijos vadas atsižvelgė į Centrinės specialiosios ekspertų komisijos protokolą, kuriame įvertinta papildomo tikrinimo metu surinkta informacija. Teigiama, kad pastaroji nėra susijusi su kuriuo nors konkrečiu, o apima skirtingus laikotarpius.

Patikrinimo metu konstatuota, kad D.Žukausko asmeninės savybės, elgesys bei ryšiai su tam tikrais asmenimis kelia pagrįstų abejonių dėl jo patikimumo ir galimybės toliau dirbti su įslaptinta informacija. Akcentuota, jog per patikrinimą nebuvo sprendžiama dėl D.Žukausko kaltės padarius kažkokį nusikaltimą ar pažeidimą, tik vertintos jo asmens dalykinės savybės, elgesys ir patikimumas - ar jis gali toliau dirbti su įslaptinta informacija.

Naujieną apie atleidimą iš tarnybos policijoje D.Žukauskas išgirdo būdamas nušalintas nuo pareigų (nuo praėjusiųjų metų lapkričio 4 d.). Tokį įsakymą pasirašė tuometinis Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Tai padaryta prieš pat D.Žukausko grįžimą iš tėvystės atostogų, kuriose jis buvo nuo pernai balandžio mėnesio. Pareigūnas atmetė pasiūlymą išeiti į pensiją ir pratęsė tėvystės atostogas. Sprendimas dėl nušalinimo priimtas tęsiant dėl galimos korupcijos Kauno apskrities VPK iškeltos baudžiamosios bylos tyrimą. Jį lėmė gauta informacija apie neigiamas VPK viršininko savybes, veiklą ir ryšius.

Vakar D.Žukauskas viešai pareiškė, jog pasinaudos savo teisėmis ir policijos generalinio komisaro sprendimą skųs teismui.

„Policijos departamento vadovo sprendimu esu atleidžiamas iš tarnybos policijoje, nes buvo panaikintas mano leidimas dirbti su įslaptinta informacija. Neva dėl mano pasinaudojimo teise atsisakyti tęsti tyrimą poligrafu. Mano pozicija kategoriška - atleidimas neteisėtas. Užtikrinu, kad sutikau atlikti tyrimą poligrafu, bendradarbiavau su jį atliekančiu specialistu. Patikimumo tyrimo metu teikiau prašymus rinkti ir remtis informacija dėl mano profesinės veiklos iš VSD, STT, FNTT, VSAT, Muitinės departamento ir Mokesčių inspekcijos, tačiau į mano prašymus nebuvo atsižvelgta, tyrimas atliktas vienašališkai. Jokiose neteisėtose veiklose nedalyvavau, įstatymų nepažeidžiau. Tikiu teisingumu ir ginsiu savo teises teisme. 29-eri metai tarnybos žmonėms - geriausi mano gyvenimo metai“, - tikino D.Žukauskas.

Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio teigimu, atleidžiant D.Žukauską remtasi ir iš jo įvardytų institucijų gauta medžiaga. Buvęs Kauno apskrities VPK vadas sutiko tikrintis poligrafu, tačiau jau po pirmųjų klausimų pareiškė, jog į juos neatsakinės.

Policijos departamentas primena, kad šiuo metu tęsiamas pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl D.Žukausko ir buvusio Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vadovo, laikinai perkelto vadovauti Kaišiadorių rajono policijos komisariatui, Giedriaus Sklado veiksmų Tenerifėje. Abu jie įsipainiojo į mirusio žinomo šalies verslininko artimųjų karą dėl milijoninio palikimo. Šis patikrinimas bus baigtas, nepaisant to, kad abu pareigūnai jau nebedirba policijoje.

D.Žukauskas už nepriekaištingą tarnybą buvo daug kartų skatintas ir apdovanotas, yra vienintelis šalies kriminalistas, du kartus tapęs „Metų sekliu“ už sėkmingą rezonansinių nužudymų tyrimą. Tačiau jo reputacijai „mirtinas“ smūgis suduotas pernai spalį, kai pranešta, jog Lietuvos kriminalinės policijos biure atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl kelerius metus vykdyto įspūdingo nelegalaus alkoholio ir rūkalų verslo bei prekybos vogtomis automobilių detalėmis ir kitais daiktais, kurie turėjo būti sunaikinti.

Jo metu paaiškėjo, kad prie šių nusikaltimų gali būti prisidėję ir policininkai. Darbo vietoje sulaikytas ir suimtas šį „verslą“ galimai dangstęs Kauno apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas. Jis įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. Kratos atliktos pas dar vieną laikinosios sostinės policininką, sulaikytas ir buvęs Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurelijus Banys.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net