Nusikalstamas urėdo principingumasnuotraukos (2)

2019 birželio mėn. 22 d. 07:00:22 Perskaitė 1851

Prieš trejus metus ilgametis Pagramančio regioninio parko direktorius Vaidotas Šliogeris į Rietavo miškų urėdiją atjojo ant balto žirgo. Naujasis urėdas iš karto pareiškė, kad vadovaus remdamasis sąžiningumo, reiklumo ir supratingumo principais. Jį pasitikę vietos miškininkai tada net neatkreipė dėmesio, jog naujas pareigas V.Šliogeris pradėjo eiti nuo balandžio 1-osios.

 

Buvusiam valstybinės įmonės Rietavo miškų urėdija miškų urėdui V.Šliogeriui ir informatikos specialistui Linui Remezai nepavyko atsikratyti nusikaltėlių etiketės. Klaipėdos apygardos teismas atmetė jų gynėjų skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą.

Konstatuota, jog 49 metų V.Šliogeris pelnytai pripažintas kaltu piktnaudžiavęs tarnyba, suklastojęs dokumentą ir jį panaudojęs. Už tai jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas porai metų, bei baudžiamojo poveikio priemonė. Buvęs miškininkas negalės dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose bei įstaigose, atlikti viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei.

Už analogiškų nusikaltimų padarymą L.Remeza sulaukė lygtinės pusantrų metų laisvės atėmimo bausmės. Jos vykdymas atidėtas tokiam pačiam laikotarpiui, jos metu galios ir tokia pati, kaip ir bendrininkui, baudžiamojo poveikio priemonė.

V.Šliogeris ir L.Remeza, kuriam patikėtos įmonės viešųjų pirkimų organizatoriaus ir komisijos pirmininko funkcijos, susitarė, jog atgaline data bus pakeisti Rietavo miškų urėdijos viešuosius pirkimus reglamentuojantys dokumentai, kurie bus panaudoti teisme nagrinėjamame ginče. Vyrai siekė palankios baigties Klaipėdos apygardos teisme dėl miško kelių taisymo darbų viešojo pirkimo narpliojamoje civilinėje byloje.

Nusikalstamais veiksmais V.Šliogeris ir L.Remeza padarė didelę žalą Rietavo miškų urėdijai, diskredituotas šios valstybinės įmonės vardas, sumenkintas pasitikėjimas jos veiklos skaidrumu bei patikimumu. Tyčia klaidinant bylą nagrinėjantį teismą apie tikrovės neatitinkančių teisiškai reikšmingų aplinkybių buvimą, sukelta grėsmė priimti neteisingą ir neteisėtą sprendimą, pažeisti šalies Konstitucijoje įtvirtintą teisingumo principą bei padaryti didelę žalą valstybei.

Penkiolika metų Pagramančio regioninio parko direktoriaus pareigas ėjęs V.Šliogeris Rietavo miškų urėdijos urėdu, laimėjęs konkursą, tapo 2016 metų balandžio 1-ąją. Prisistatydamas rietaviškiams, jis iš karto skambiai pareiškė, kad yra nusiteikęs vadovautis sąžiningumo, reiklumo ir supratingumo principais ir to paties reikalaus iš darbuotojų.

Tačiau tų pačių metų lapkritį V.Šliogerį kartu su L.Remeza sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai. Įtarta, kad pasinaudojęs tarnybine padėtimi ir anksčiau eitomis pareigomis V.Šliogeris turėjo įtakos kelio remonto darbų sąmatos projekto rengėjui nepagrįstai padidinti numatytų darbų vertę. Šį viešąjį konkursą laimėjo ir darbus pagal fiktyvią darbų sąmatą atliko urėdo proteguojama įmonė. Taip pat įtarta, jog V.Šliogeris iš savanaudiškų paskatų protegavo sau palankias įmones kituose Rietavo urėdijos vykdomuose viešuosiuose pirkimuose bei kitaip piktnaudžiavo tarnyba. Rietavo urėdija valstybinių ir privačių miškų teritorijose esančių apleistų kelių tvarkymui 2016 m. buvo gavusi beveik 97 tūkst. eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net