Nusigręžus fortūnai, vilnietis kvaišalų prekeivis dėjo į kojasnuotraukos (8)

2019 liepos mėn. 19 d. 16:33:54 Perskaitė 1918

Nuteistųjų teisių gynimo ir kalinimo sąlygų gerinimu besirūpinančios asociacijos „Kalinys“ vadovas Remigijus Byčius puikiausiai žino, koks gyvenimas laukia už grotų. Todėl vietoj ilgų metų belangėje už narkotikų platinimą nuteistas naujos kartos Vilniaus mafijos lyderiu laikytas vilnietis mieliau pasirinko bėglio dalią.

 

Lietuvos policija paskelbė oficialią vieno iš nusikalstamos „Lapinų“ gaujos lyderio, 38 metų R.Byčiaus paiešką. Remo pravardę turintis vilnietis pasislėpė vengdamas atlikti paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Įsiteisėjusiu Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu jis pripažintas kaltu organizuotoje grupėje gabenęs ir laikęs didelį kiekį psichotropinių medžiagų, turėdamas tikslą jas platinti. Už tai vyras laisvės neteko 12 metų.

Šių metų gegužės 29 d. pastarąjį verdiktą paskelbęs teismas R.Byčių paliko laisvėje, kol jis įsiteisės. Nuteistasis nuosprendį išklausė ir dingo. Vakar teisėsaugininkai jį viešai paprašė geranoriškai prisistatyti į artimiausią policijos komisariatą. Priminta, kad nuteistajam vengiant atlikti bausmę, senaties eiga sustoja ir atsinaujina tik atvykus ją atlikti ar įkliuvus. Už tai dar gresia ir papildomi dveji metais nelaisvės.

R.Byčius yra asociacijos „Kalinys“, kurios tikslai yra suimtųjų bei nuteistųjų asmenų teisių gynimas bei kalinimo sąlygų gerinimas, vadovas.

Policininkų teigimu, R.Byčių galima drąsiai vadinti tikrų tikriausiu sėkmės džentelmenu. Ne kartą įkalintas ir kartu su kitais nusikalstamo pasaulio autoritetais dėl labai sunkių nusikaltimų baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras vis sulaukdavo išskirtinio teisėjų nuolankumo. Prieš vienuolika metų R.Byčius nuteistas už pasikėsinimą nužudyti su „Lapinų“ gaujos lyderiu Laimonu Lapinsku konfliktavusį vyrą. Už tai skirtas tik 9 mėnesių ir 12 dienų įkalinimas. Tiek laiko nusikaltėlis suimtas išbuvo iki nuosprendžio paskelbimo. Po to nepavyko įrodyti Remo kaltės dėl didžiulio kiekio kvaišalų platinimo, o dėl milijonais eurų įvertintos ikonų kolekcijos pagrobimo jis išteisintas.

Laisvėje atsidūręs R.Byčius kartu su bendrininkais iš karto ėmėsi senų darbelių - organizavo bei vykdė narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą. 2015 metais policininkai ne pirmą kartą suėmė narkotikus platinančių organizuotų nusikalstamų grupuočių „Dančenkovų“ ir „Lapinų“ lyderius bei narius. Tačiau šį kartą fortūna nuo Remo nusigręžė. Pareigūnai užfiksavo, kaip vilnietis miške įrengtoje slėptuvėje paslėpė didelį kiekį amfetamino. Neįtardamas, kad yra stebimas, vyras net nesiėmė jokių konspiracijos priemonių.

Sudėtingas ir didelės apimties ikiteisminis tyrimas sėkmingai baigtas, baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Suimtas R.Byčius paleistas į laisvę, skyrus švelnesnes kardomąsias priemones. Jam skirtas 20 tūkstančių eurų užstatas, dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. 2018 metais teismas R.Byčiui skyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę. Daugiau nei dešimtmetį kalėti nuteisti dar keturi jo bendrai. Nors Vilniaus apygardos teismo nuosprendis apskųstas, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija paliko jį galioti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net