Nepilnametę nuskriaudusiam gimnazistui namuose sėdėti nebereikėsnuotraukos (4)

2019 liepos mėn. 30 d. 08:41:56 Perskaitė 1210

Per Jurbarko rajono gimnazistų šventę brutaliai nepilnametę sumušusiam ir išžaginti pasikėsinusiam septyniolikmečiui sušvelninta kardomoji priemonė. Teigiama, kad vaikinas jokios įtakos vykstančiam tyrimui nepadarys.

 

Nusikaltimu, kuris visoje Lietuvoje sukėlė ne tik didžiulį pasipiktinimą, bet ir pasišlykštėjimą, įtariamam septyniolikmečiui Jurbarko gyventojui skirtos už suėmimą švelnesnės kardomosios priemonės pakeistos pirmadienį. Tauragės apylinkės teismo sprendimu, jis perduotas tėvų priežiūrai ir raštiškai pasižadėjo niekur neišvykti.

Teismas atmetė ikiteisminį tyrimą kontroliuojančios prokurorės prašymą dar mėnesiui pratęsti iki šiol jaunuoliui skirtas griežtesnes kardomąsias priemones - namų areštą ir intensyvią priežiūrą (apykoję).

Teismas konstatavo, kad įtariamasis mokosi, gyvena su tėvais, yra jų išlaikomas, kviečiamas atvyksta pas pareigūnus bei dalyvauja atliekamuose ikiteisminio tyrimo veiksmuose. Todėl nėra pagrindo manyti, jog jis ateityje trukdys ikiteisminiam tyrimui.

Ši nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui. Ar šia galimybe pasinaudos, prokuroras nekomentuoja. Nukentėjusiosios advokatas taip pat linkęs manyti, kad tyrimui trukdoma nebus. Jau apklausti visi liudytojai. Prieš kelias dienas apklausta ir pati nepilnametė. Ar šį teismo sprendimą skųs, advokatas nuspręs tik susipažinęs su jo motyvais. Taip pat yra paprašyta leisti susipažinti ir su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Savo kaltę neigiantis gimnazistas sulaikytas nusikaltimo vietoje ir uždarytas į areštinę. Po dviejų parų paleistas į laisvę. Dėl to kilusį pasipiktinimą puolė raminti teisėsaugininkai. Tikinta, jog laisvėje esančiam asmeniui nebus leista daryti įtakos tyrimui ar nukentėjusiajai. Įtariamajam skirta švelnesnė už suėmimą kardomoji priemonė (rašytinis pasižadėjimas neišvykti), jis perduotas tėvų priežiūrai. Pastarieji yra žinomi Jurbarko rajono politikai.

Tačiau labai greitai teismas septyniolikmečiui skyrė namų areštą ir intensyvią priežiūrą (apykoję). Tai padaryta gavus pagrįstų duomenų, jog nukentėjusiajai grasinta, reikalaujant tylėti.

Nepilnametė žiauriai sumušta ir ją pasikėsinta išžaginti per Jurbarko rajono gimnazistų mokslo metų pabaigos vakarėlį kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone, gegužės 26-osios naktį. Šiuo nusikaltimu įtariamas girtas ((1,12 prom.) septyniolikmetis, kovinio sporto treniruotes lankantis vienos Jurbarko gimnazijos auklėtinis. Jau spėjusiam drabužius nusimesti įtariamajam žiauriai sumuštos metais jaunesnės merginos išniekinti neleido jos pasigedę ir ieškoti pradėję kiti vakarėlio dalyviai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net