Nepilnamečiai vairuoja blaivūs ir girtinuotraukos

2020 sausio 22 09:38:36 Perskaitė 1368

Neblaivių paauglių naktinis pasivažinėjimas Pakruojo rajono keliais paryčiui baigėsi avarija. Joje nukentėję du nepilnamečiai atsidūrė ligoninėje. Prie automobilio vairo sėdusį girtą penkiolikmetį nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbės jaunas amžius.

 

Dar gana laimingai pasibaigusi avarija Pakruojo rajone įvyko pirmadienį, kelyje Pakruojis-Linkuva. Dar neišaušus, apie 5.16 val., tiesiame ruože nuo važiuojamosios kelio dalies į dešinę pusę nulėkė „Ford Galaxy“. Mašinos nesuvaldė teisės vairuoti neturintis penkiolikmetis. Jis buvo neblaivus - nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Į alkotesterį įpūtė 0,66 alkoholio promilės.

Iš viso automobilyje, kartu su vairuotoju, važiavo penki nepilnamečiai. Blaivi iš jų buvo tik viena keleivė. Medikų pagalbos prireikė keturiolikmečiui (0,65 prom.) ir šešiolikmetei. Paaugliui diagnozuoti trijų šonkaulių lūžiai, galvos smegenų sutrenkimas, įvairių kūno vietų nubrozdinimai. Jis paguldytas į ligoninę. Merginai vienas dubens kaulas lūžo, kitas išniro. Suteikus pagalbą ji išleista gydytis į namus. Dar vienas keturiolikmetis (0,51 prom.) ir girčiausia iš visos kompanijos penkiolikmetė (1,23 prom.), kaip ir vairuotojas, sužeidimų išvengė.

Avarija įvyko esant sausai kelio dangai. Pasak Šiaulių apskrities VPK atstovės Gailutės Smagriūnienės, dėl jos ikiteisminis tyrimas nepradėtas, nes kaltininkui dar nėra šešiolikos metų. Šio įvykio aplinkybių pareigūnai plačiau nekomentuoja, nes jo dalyviai yra nepilnamečiai. Tik užsimenama, kad Pakruojo policininkams šios kompanijos dalyviai yra gerai žinomi.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio teigimu, pastaraisiais metais transporto priemones vairavusių ir į avarijas patekusių nepilnamečių skaičius pasikeitė labai nežymiai.

„Tendencijos išlieka labai panašios. Pernai eismo įvykių, kai transporto priemones vairavo nepilnamečiai, užregistruota šiek tiek daugiau nei užpernai. 2019 m. jų buvo 175, 2018 m. - 159. Pernai į tokias avarijas patekę 118 nepilnamečių neturėjo teisės vairuoti. Užpernai tokių buvo 122“, - „Vakaro žinioms“ sakė V.Grašys.

Praėjusiais metais vienoje tokioje avarijoje žuvo vairuoti teisės neturėjęs dvylikametis motociklo vairuotojas. Panevėžio rajone, nereguliuojamoje sankryžoje iš šalutinio kelio išvažiavęs nepilnametis nepraleido pagrindiniu keliu tiesiai važiavusio vilkiko su puspriekabe ir su juo susidūrė. Užpernai didžiulė tragedija įvyko Kelmės rajone. Į netoli sodybos esantį tvenkinį įvažiavo keturračio nesuvaldęs septynmetis. Į krantą ištraukto berniuko iškviestiems medikams atgaivinti nepavyko. Keturratis motociklas nebuvo registruotas nustatyta tvarka, nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, jam neatlikta techninė apžiūra.

Iš viso praėjusiais metais šalyje įvykusiose avarijose žuvo aštuoni nepilnamečiai (keturi berniukai ir keturios mergaitės). Jų amžius - 6-16 metų. Be minėto motociklininko, gyvybių neteko penki transporto priemonių keleiviai ir dvi pėsčiosios.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net