Nelaimės ištiktai šeimai padėjo geri žmonėsnuotraukos (3)

2018 lapkričio mėn. 24 d. 12:46:27 Perskaitė 1760

Linas Sabas augina aštuonis vaikus. Jis vaikams - ir tėtis, ir mama. Gausią šeimą iš gimtųjų namų Pamuckų kaime (Pakruojo raj.) išvijo šių metų vasaros pradžioje kilęs gaisras. Dabar šeima apsistojusi trijų kambarių bute Petrašiūnuose. Nuo nepriteklių šeimą gelbėja geri žmonės.

 

Šią savaitę Pakruojo policijos pareigūnai aplankė šeimą ir perdavė prieš kelias dienas įvykusios tradicines Pyragų dienos metu rajono komisariato pareigūnų ir darbuotojų suaukotus pinigus, taip pat dovanas ir suvenyrus vaikams. Pareigūnus, lydimus socialinės darbuotojos Almos Juknaitės Norvilienės, gausios šeimos tėvas pasitiko su jauniausiu, pustrečių metukų, sūneliu. Berniuką labiausiai pradžiugino trijų spalvų balionai ir pliušinis policijos simbolis - šunelis Amsis.

Pakruojo rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Beržanskis L.Sabui įteikė voką su paaukotais pinigais, daugiau nei 100 eurų. Tėvas bandė slėpti susijaudinimo ašaras.

Šeimai padovanotas ir kompiuteris su visais reikalingais priedais. Ne naujas, bet puikiai veikiantis. Kompiuteriu pasirūpino šeimos socialinė darbuotoja.

Apie ją L.Sabas kalba tik pačiais gražiausiais žodžiais. Į namus dažnokai užsukančią specialistę mažėlis sūnelis sutinka su dideliu džiaugsmu ir šaukia ją mama... Ir šįkart moteris glaudžia berniuką.

L.Sabas atviras: žmona serga ir šiuo metu gydoma ligoninėje. Moteris negali gyventi šeimoje, su vaikais, nes neva prieš kai kuriuos iš jų smurtavusi, neprižiūrėjusi. To vyras negali nei patvirtinti, nei paneigti. Tačiau prasitaria, pernai spalio mėnesį, sugrįžęs po stuburo operacijos ir reabilitacijos, namus rado paverstus šiukšlynu, o žmona gulėjo ir niekuo nesirūpino.

Nelikus namuose mamos, 42 metų tėvas pasiryžo viskuo užsiimti pats - prižiūrėti aštuonis vaikus, kuriems nuo dvejų iki septyniolikos metų. Pripažįsta: nelengva būti ir tėčiu, ir mama.

Kurį laiką, sako, sekėsi visai neblogai. Tačiau gyvenimas netrukus kirto dar kartą. Birželio 9 dieną vienkiemyje kilo gaisras.

Po gaisro liko kaip stovi: be atsarginių drabužių, dokumentų, buities daiktų, be namų.

Šeima laikinai prisiglaudė pas tame pačiame kaime gyvenantį šeimos draugą.

Tuoj po nelaimės Balsių pagrindinės mokyklos, kurioje mokėsi vyresnieji vaikai, kolektyvas ėmėsi rinkti pagalbą. Pedagogai išplatino kreipimąsi į galinčius paremti nukentėjusią šeimą drabužiais, įvairiais daiktais, pinigais. Gerų žmonių atsirado daugybė.

Tėvas su jauduliu kalba apie geradarius. Sunku ir išvardyti, ką žmonės dovanojo. Maistas, batai, drabužiai, buities technika, baldai.

L.Sabas netoli nuo Pamuckų kaimo esančiuose Petrašiūnuose susirado trijų kambarių butą. Vaizdas jame gąsdino: kambariai apleisti, lyg landynė, be radiatorių, be krosnies, kiauri langai, sienų tapetai nudraskyti, elektros laidai atviri.

Už „skylę“ paprašė 5000 eurų. L.Sabas paklojo 1200 žmonių paaukotus eurus. Liko skolingas dar 3800. Tokia suma aštuonių vaikų tėvui - didelis galvos skausmas. Likusią sumą reikia grąžinti sausį.

Gaudamas savo neįgalumo pašalpą ir daugiavaikei šeimai skiriamus pinigus, taip pat kiekvienam vaikui priklausančius vaiko pinigus, iš viso 1000 eurų, tėvas grynųjų stygiumi nesiskundžia. Vis dėlto diržų neatleidžia - kiekvieną savaitę kartu su vaikais susėda ir atsakingai sudaro būtiniausių pirkinių sąrašą. Apsiperka Pakruojyje, dažniausiai padedami socialinės darbuotojos. Joms patikėta saugoti ir vyro banko kortelė.

Ko labiausiai bijo Linas? Negarsiai prasitaria bijantis prarasti savo vaikus - girdėjęs, taip dabar dažnai būna. „Darysiu viską, kad mano vaikai būtų aprūpinti“, - sako tėvas. Labiausiai norėtųsi, kad baigę mokyklą vaikai tęstų mokslus, įgytų specialybę.

O kaip su „vyriškomis“ silpnybėmis, sakykime, alkoholiu?

„Niekada neturėjau tokios problemos. O dabar net ir apie alų pagalvoti nėra nei laiko, nei noro“, - sako tėvas.

Kas vakarą jis labiausiai laukia, kol nutils šurmulys, ir galės ilsėtis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net