Naujas asfaltas mirtino pavojaus nepanaikinonuotraukos

2020 liepos mėn. 16 d. 10:10:52 Perskaitė 1423

Vilniaus apskrities policininkai ne veltui iš Pirčiupių į Eišiškes vedantį kelią įtraukė į pavojingiausių ir avaringiausių kelių sąrašą. Nepadėjo net rekonstrukcija. Užvakar jame įvykusi avarija pareikalavo dar vienos aukos.Tragiška avarija Šalčininkų rajone, Pabarės seniūnijoje, įvyko antradienio vakarą. Apie 17.20 val. kelio Pirčiupiai-Eišiškės 16-ame kilometre, Pulstakų kaimo ribose, 59 metų vyro vairuojama „Audi 80“ susidūrė su priešais atvažiuojančiu „Volvo S60“. Po smūgio pastarasis automobilis atsidūrė pakelės griovyje, sumaitota „Audi“ sustojo užtverdama važiuojamąją kelio dalį.

Įvairius sužalojimus patyręs „Audi 80“ vairuotojas žuvo eismo įvykio vietoje. Jo kūną iš mašinos ištraukė ugniagesiai. Trys „Volvo S60“ važiavę šeimos nariai iš automobilio iškelti dar iki jiems atvykstant. Greitosios medicininės pagalbos brigada į ligoninę išvežė mašiną vairavusį 39 metų tėvą ir 8-erių bei 13-os metų jo dukreles. Teigiama, kad sunkiau nukentėjo vyresnioji. Avarijoje neišgyveno kartu vežtas šeimos augintinis, jorkšyro terjero veislės šuo.

Vilniaus apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus.

Avarija įvyko tiesiame, bet gana siaurame kelyje. Nors jo važiuojamąją dalį dengia kokybiška asfalto danga, priešprieša važiuojantiems dviem automobiliams prasilenkti sudėtinga. Būtinas vos ne juvelyrinis tikslumas arba bent vieno eismo dalyvio nuvažiavimas ant žvyruoto kelkraščio.

Eismo įvykio liudytojų teigimu, priekyje lėčiau važiavusi automobilį aplenkusi „Audi 80“ į savo eismo juostą sugrįžti nespėjo. Į jį atlekiančią mašiną pamatęs „Volvo“ vairuotojas dar bandė trauktis į šalikelę, bet susidūrimo išvengti nepavyko.

Nuo Eišiškių iki Pirčiupio gyvenviečių vedančiame kelyje tai jau ne pirma aukų ar sužalojimų pareikalavusi avarija. Dėl to jis policininkų yra įtrauktas į avaringiausių apskrities kelių sąrašą.

To paties antradienio vakarą, apie 19.10 val., Panevėžio ligoninėje užgeso 72 metų senolės gyvybė. Prieš kiek daugiau nei tris valandas ją Kniaudiškių gatvėje esančioje pėsčiųjų perėjoje partrenkė „Citroën C5“, vairuojamas blaivaus 27 metų vyro.

Pirminiais duomenimis, tragiška avarija įvyko jaunam vairuotojui grubiai pažeidus Kelių eismo taisykles. Pėsčiųjų perėjoje jis galėjo lenkti kitą mašiną ir siekė išvengti saugumo salelės, išvažiuodamas į priešpriešinę eismo juostą. Įtariama, jog per perėją ėjusi garbingo amžiaus moteris parblokšta vykstant gatvės lenktynėms. Liudytojai tikina, kad jose dalyvavusių dviejų „Citroën“ greitis buvo didelis. Partrenkęs pėsčiąją, avarijos kaltininkas kliudė saugumo salelę ir sustojo tik užlėkęs ant šaligatvio.

Nuo metų pradžios šalyje įvykusiose avarijose žuvo 76 žmonės, aštuoniais mažiau nei per tą patį praėjusiųjų metų laikotarpį. Sužeisti - 1674 (1842).

Pabradės seniūno Tadeušo MINAKOVSKIO komentaras:

Šiuo keliu naudojasi vien apie 10 tūkstančių vietos gyventojų. Tai pagrindinis kelias važiuojant į Vilnių, tad eismas yra labai intensyvus. Ir nors palyginti neseniai rekonstruotas, jis neatitinka poreikių ir šiandienos standartų. Nepraplatintas nė puse metro.

Dabar visi keliai tiesiami mažiausiai 6 metrų pločio, o šiame kelyje du automobiliai vos prasilenkia. Norint tai padaryti saugiau, tenka sukti į žvyruotą pakelę. O čia laukia nauji pavojai - iš po ratų skriejantys akmenukai. Likus kelioms dienoms iki techninės apžiūros žmonės pradeda galvoti, kaip kuo saugiau važiuoti tuo keliu, kad nieko neatsitiktų ir nereiktų pakartotinos apžiūros. Aš pats juo važinėju ir per metus sudaužytus ar įskilusius lempų stiklus keičiu 6-7 kartus. Tik draudikai gali tiksliai pasakyti, kiek čia visko įvyksta.

Kita problema - jau nulūžę naujo asfalto kraštai. Dėl jų gadinami ne tik ratų diskai ir prakertamos padangos. Norint saugiai prasilenkti ir staigiau sukant į kelkraštį, kyla pavojus, jog automobilį sumėtys ir jis taps nevaldomas.

Neslėpsiu, aš ir pats patekęs į minėtas situacijas kartais neišlaikau nenusikeikęs. Dėl šio kelio kreipėmės kur tik buvo įmanoma. Ir į institucijas, ir į politikus. Niekas nepasikeitė. Kelią prižiūrintiems kelininkams priekaištų neturime. Paprašyti jie reaguoja ir palygina kur reikia. Tačiau tai tik laikinas dalykas, neišsprendžiantis pačios problemos. Užtenka lietaus ar pravažiuojančios sunkesnės mašinos ir vėl viskas iš pradžių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net