Naktinė medžioklė policininkui atsirūgonuotraukos (7)

2021 kovo 27 13:05:50 Perskaitė 827

Draugo neteisėtai nušautas taurusis elnias Ukmergės rajono policininkui Edvardui Balčiūnui kainavo darbą. Kiek dar už tai jam kartu su bendrais teks sumokėti, sprendžia ir teismas.

 

Ukmergės rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis E.Balčiūnas iš tarnybos atleistas dėl pareigūno vardo pažeminimo bei priesaikos sulaužymo. Vilniaus apskrities VPK Imuniteto valdyboje tarnybinis patikrinimas pradėtas po skandalingai nuskambėjusios medžioklės, kurioje neteisėtai nušautas taurusis elnias. E.Balčiūnas joje dalyvavo.

Dar vienam Ukmergės rajono PK pareigūnui skirta tarnybinė nuobauda - griežtas papeikimas. Jis žinojo apie kolegos dalyvavimą medžioklėje ir nušautą elnią, bet nesiėmė jokių veiksmų užkirsti kelią daromam teisės pažeidimui.

Šių metų sausio viduryje Ukmergės rajone neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną gabenančius keturis asmenis sulaikė naktinį medžioklės kontrolės reidą surengę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Paaiškėjo, kad įkliuvo vietos medžiotojų klubo „Lėnas" nariai Giedrius Aniūnas ir Aleksas Gečiauskas, policininkas E.Balčiūnas ir Vilniuje gyvenantis advokatas Laimonas Judickas. Medžioklės lape duomenys apie nušautą žvėrį nebuvo surašyti. Jį nušovęs G.Aniūnas neslėpė žinojęs apie pasibaigusį tauriųjų elnių limitą.

Ketvertukui surašyti protokolai už neteisėtai sumedžioto žvėries gabenimą. Šios medžioklės aplinkybės nagrinėjamos Ukmergės teisme. G.Aniūnui jau anksčiau skirta 800 eurų bauda, vieniems metams atimta teisė medžioti, konfiskuotas graižtvinis šautuvas. Jis įpareigotas atlyginti gamtai padarytą 6143,7 euro žalą.

Nedaug trūko, kad medžiotojai būtų pasprukę, nes jiems padėti stengėsi tą vakarą šiose apylinkėse budėjęs policininkų ekipažas. Jis sustabdė aplinkosaugininkų mašiną. Po patikrinimo pareigūnai pasielgė neįprastai - apsisuko ir nuvažiavo atgal. Netrukus aplinkosaugininkai pamatė atvažiuojančio visureigio šviesas. Jame buvę asmenys atvirai pasakė, kad apie vykdomą medžioklės kontrolės reidą juos informavo policijos ekipažas. Tačiau susitarti ir išsiskirti gražiuoju nepavyko.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net