Naktinė dvimetės paieška baigėsi laimingainuotraukos (2)

2019 liepos mėn. 18 d. 08:37:00 Perskaitė 1479

Vakar naktį Kaune gausios policijos ir ugniagesių pajėgos, talkinant neabejingiems kauniečiais, ieškojo nežinia kur pradingusios dvejų metukų mergaitės. Mama dukrą paliko prižiūrėti sugyventiniui, kuris ją per išgertuves pamiršo draugo namuose. Lengviau atsipūsta tik po kelių valdų, radus mažylę miegančią vieno pastato laiptinėje.

 

Laikinosios sostinės ugniagesiai policininkų skambučio sulaukė vakar naktį, apie 20 minučių po vidurnakčio. Paprašyta organizuoti atviros teritorijos Chemijos gatvėje apšvietimą. Joje jau kuris laikas ieškota dingusios dvejų metukų mergaitės. Mažylės pasigesta vėlų antradienio vakarą, apie 21.50 val. Jos paiešką vykdė ne tik policininkai, pasitelkę kolegas kinologus su tarnybiniais šunimis, bet ir aplinkinių namų gyventojai.

Paskutinį kartą mergaitę antradienio vakarą matė kieme žaidžiančią su kitais vaikais. Nerimauta, kad ją galėjo ištikti kokia nors nelaimė ar net ji galėjo patekti į piktavalių rankas. Tačiau šį kartą viskas baigėsi laimingai. Po keturias valandas trukusios paieškos mergaitė rasta mieganti toje pačioje Chemijos gatvėje esančios įmonės bendro naudojimo pastato laiptinėje. Į ją ji pateko per neužrakintas duris. Nors oficialiai pranešama, kad mažylę rado policininkai, vakar paieškoje dalyvavę kauniečiai tikino, jog ją aptiko jaunuolis, vardu Donatas.

Greitosios medicinos pagalbos brigada pažadintą mažąją kaunietę nuvežė į ligoninę. Po medikų apžiūros konstatuota, kad jį nesužalota ir nenukentėjo. Būklė įvertinta kaip stabili.

Dėl šio įvykio Kauno policininkai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu bus įvertinti mergaitės tėvų veiksmai. Mama dukrą užvakar patikėjo prižiūrėti sugyventiniui. Šis dar dieną su ja patraukė pas Chemijos gatvėje gyvenantį draugą. Šio namuose vyko išgertuvės. Kokia buvo mažametės priežiūra galima spręsti jau vien iš to, kad abiem vyrams nustatytas girtumas. Jie abu įpūtė po apie pusantros promilės alkoholio.

Vėlai vakare įkaušęs vyras patraukė į namus, mažylę pamiršęs draugo namuose. Spėjama, jog ji, su kitais vaikais, išėjo žaisti į lauką ir pasiklydo. Po kiek laiko dvimetės pasigesta ir prasidėjo paieška. Vaiko teisių apsaugos specialistams ši šeima anksčiau žinoma nebuvo. Po šio įvykio bus sprendžiama, ar vaikui yra joje saugu gyventi. Teigiama, kad mergaitę užmiršę suaugusieji taip išsigando ir pergyveno, jog labai greitai išsiblaivė.

Kad netinkama ar nepakankama tėvų priežiūra mažamečiams gali baigtis liūdnai, parodė ir vakar naktį Ignalinos rajone įvykusi nelaimė. Apie 2.45 val. gautas pranešimas, jog kaimo turizmo sodyboje iš namo antrojo aukšto iškrito ir susižalojo dvimetis. Jis skubiai išvežtas į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas. Utenos apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš neatsargumo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net