Muitininkai iš anglies maišų traukia cigaretesnuotraukos (1)

2020 liepos mėn. 29 d. 10:32:02 Perskaitė 641

Laukia daug nešvaraus darbo - muitinės pareigūnams artimiausiomis dienomis teks patikrinti apie du tūkstančius maišų su medžio anglimi, daugelyje kurių be anglies prikimšta ir nelegalių cigarečių pakelių. Ši rūkalų kontrabanda buvo aptikta liepos 25-ąją Raigardo kelio poste, patikrinus tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vilkiko vežtą krovinį.

 

Baltarusijos piliečio vairuojamas vilkikas „Daf“, iš Rusijos per Lietuvą į Lenkiją vežęs rusiškų medžio anglių siuntą, į Raigardo kelio postą atvažiavo naktį iš penktadienio į šeštadienį.

Nors vairuotojas deklaravo nieko draudžiamo nevežantis, tačiau nuspręsta patikrinti keletą maišų metalo ieškikliu. Prietaisui sureagavus, buvo detaliai patikrintas visas krovinys ir paaiškėjo, kad tik dalyje maišų yra deklaruota prekė. Likusiuose į anglis buvo primaišyta tai po 50, tai po 70 pakelių baltarusiškų cigarečių. Beje, maišai su cigaretėmis buvo sukrauti į krovinio vidurį, o maišai su gryna anglimi juos dengė iš šonų ir puspriekabės galo, tarytum savotiškas „šarvas“.

Šiuo metu nėra aišku, kiek kontrabandos vežta, manoma, kad „Daf“ gabeno ne mažiau kaip 25 tūkst. pakelių. Kol kas, patikrinus nedidelę krovinio dalį, jau surasta 3750 pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais - beveik 13 tūkst. eurų. O pareigūnai stebisi, kaip gabentojai ar užsakovai patys turėjo tas cigaretes išsikasti ir pakelius išplauti.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojui skirta kardomoji priemonė - piniginis užstatas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net